بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی فولاد کشور در کیش گشایش یافت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، آیین گشایش این نمایشگاه عصر سه شنبه با حضور فعالان بخش خصوصی در زمینه تولید، تامین مواد اولیه، شرکت های دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی در صنعت فولاد، حمل و نقل، انجمن ها و سندیکاهای تولیدی، علمی، شرکت های ارائه کننده ماشین آلات، تجهیزات و مواد مصرفی فولاد کشور برگزار شد.

بیست و چهارمین دوره سمپوزیوم سالانه فولاد ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه سال جاری به مدت سه روز در جزیره کیش برگزار می شود و در آن ۲۶۸ شرکت داخلی و ۲۷ شرکت خارجی حضور دارند و آلمان، ایتالیا، ترکیه، چین، سوئد، اسپانیا، روسیه، هند و یونان از جمله شرکت کنندگان خارجی در این نمایشگاه هستند.

ارایه راهکارهای تولید فولاد سبز، نحوه جایگزینی فناوری تولید فولاد سبز با امکانات فعلی، دانش فنی، تجهیزات مورد نیاز و آموزش کارکنان در فرایند تولید فودلاد سبز، نقش تولید فولاد سبز در کاهش هزینه های تولید و افزایش راندمان، نقش تولید فولاد سبز در سلامتی کارکنان، حفظ محیط زیست، کاهش مصرف آب، کاهش گازهای گلخانه ای و مصرف انرژی  و یافته های جدید در زمینه تولید و استفاده از فولادهای جدید از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

در بخش همایشی این رویداد نیز بیست و چهارمین گردهمایی (سمپزیوم) فولاد ایران برگزار می شود که ۲۸ مقاله در حوزه های تخصصی فولاد کشور از جمله ریخته گری و  انجماد، نسوز و دیرگداز ، عملیات حرارتی، متالوژی جوشکاری، متالوژی مکانیکی، شکل دهی، مهندسی سطح، پوشش و خوردگی، آنالیز شکست و تخریب قطعات، مدلسازی و شبیه سازی، تولید آهن و فولاد، محیط زیست و انرژی، مدیریت ارایه می شود.

طبق اعلام مسوولان برگزاری این سمپوزیوم تعداد ۳۱۴  مقاله علمی و پژوهشی ، گزارشی فنی به دبیرخانه انجمن آهن و فولاد ارسال شده که ۹۱ مقاله به عنوان مقالات  پژوهشی و ۵۹ مقاله به عنوان گزارش های فنی و یک مقاله به عنوان مروری مورد پذیرش قرار گرفته است.

بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی فولاد کشور در کیش گشایش یافت