شمار مبتلایان کرونا در هرمزگان از ۳۵۰۰ نفر عبور کرد

خبرگزاری ایرنا :

فاطمه نوروزیان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از مجموع مبتلایان به کرونا در هرمزگان سه هزار و ۴۸۸ نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند و وضعیت آنها به طور مرتب از سوی کارشناسان بهداشتی رصد می شود.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته، ۲۱ بیمار جدید با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان های هرمزگان بستری شدند و مجموع بستری ها در استان به ۶۵ نفر رسید که از این شمار ۲۱ نفر به دلیل شدت پیشرفت بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

نوروزیان آخرین آمار فوتی های کرونا در هرمزگان را ۲ هزار و ۶۳۴ نفر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته فوتی جدید کرونا در استان ثبت نشده است.

وی با اشاره به روند صعودی شیوع کرونا در هرمزگان، تصریح کرد: تنها راه در امان ماندن از ابتلا به این ویروس مرگبار، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه تکمیل واکسیناسیون، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر اهمیت انجام واکسیناسیون در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ و کاهش آمار فوتی های ناشی از این ویروس، بیان داشت: شهروندان باید در نظر داشته باشند که ایمنی بدن بعد از گذشت ۴ تا ۶ ماه از تزریق واکسن کاهش می یابد و برای تقویت سیستم ایمنی باید نسبت به تزریق دزهای یادآور اقدام شود.

وی در خصوص وضعیت رنگبندی کرونایی هرمزگان نیز گفت: بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت در خصوص رنگ بندی شیوع کرونا، شهرستان‌های بستک، بندر خمیر و بندرلنگه در استان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بندرعباس، میناب و رودان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: شهرستان‌های جاسک، حاجی آباد، قشم، سیریک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا و شهرستان بشاگرد و جزایر بوموسی و هرمز نیز در وضعیت آبی هستند.

شمار مبتلایان کرونا در هرمزگان از ۳۵۰۰ نفر عبور کرد