نوسازی ورزشگاه وطنی منشاء تحولات بزرگ در قائمشهر خواهد شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، سید محمود حسینی‌پور عصر امروز –پنجشنبه ۱۳ مرداد- در حاشیه بازدید از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به منظور بررسی آخرین وضعیت عملیات بهسازی و تجهیز این ورزشگاه برای میزبانی از بازی‌های خانگی نساجی اظهار کرد: تجهیز و بهسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر طبق برنامه زمان‌بندی محصول هماهنگی، همدلی و همکاری صمیمانه همه دستگاه‌هاست.

وی افزود: برای درست اجرا شدن این پروژه افراد زیادی تلاش کردند و پیگیر شدند تا با حساسیت بالا این پروژه به پایان برسد و در فرصتی که وعده دادیم ورزشگاه را در اختیار تیم قرار بگیرد. این اتفاق افتاد و اکنون ورزشگاه تقریبا آماده است تا با انجام قراردادها و تشریفات قانونی به باشگاه نساجی تحویل داده شود.

نماینده عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: مقدار اندکی از بهسازی باقی مانده که تا پایان ماه تکمیل می‌شود. البته این مقدار باقیمانده مربوط به کارهای فرعی است که تکمیل آن ضرورت دارد و باید انجام شود.

استاندار مازندران تجهیز ورزشگاه شهید وطنی را با توجه به کسب سهمیه آسیایی تیم فوتبال نساجی، فرصتی برای رشد زیرساخت‌های شهرستان قائمشهر برشمرد و گفت: به موازات این که چنین ورزشگاه مدرنی در قائمشهر ایجاد شد، ابعاد دیگر شهرستان هم باید متناسب با آن پیشرفت کند. نمی‌توانیم در این ورزشگاه میزبان مسابقات آسیایی باشیم، اما زیرساخت‌های شهر غیراستاندارد باشد و امکانات اقامتی مناسب در شهر نباشد.

حسینی‌پور افزود: فکر می‌کنم این ورزشگاه منشاء تحولات بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این شهرستان خواهد شد البته اگر مسئولان از این فرصتی که به وجود آمد خوب بهره ببرند، بنابراین فرماندار هم باید برای میزبانی این شهر در مسابقات قهرمانی آسیا و حتی لیگ‌های داخلی ساز و کار تعالی شهرستان در حوزه‌های مختلف را فراهم کند.

وی تصریح کرد: باید جایگاه ویژه مازندران در فوتبال را باید به رخ بکشیم. لازم است که با یک ساز و کار قوی وارد شویم و اجازه ندهیم زحمات و دستاورد تیمی که با تلاش مضاعف مجموعه دست‌اندرکاران و مدیران محترم به ویژه مالک باشگاه و دیگر عزیزانی که برای تیم زحمت کشیدند به مقام قهرمانی رسید، بی‌بهره بماند.

بازدید استاندار از ورزشگاه شهید وطنی با حضور تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی از جمله احمد ثلاثی دستیار ویژه استاندار و مسئول کارگروه اتمام پروژه باسازی ورزشگاه شهید وطنی، مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، رئیس هیئت فوتبال استان، مدیرعامل باشگاه نساجی و تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی انجام شد.

نوسازی ورزشگاه وطنی منشاء تحولات بزرگ در قائمشهر خواهد شد

عزم جدی دولت سیزدهم برای تکمیل ورزشگاه وطنی

در این بازدید روند اجرایی عملیات بازسازی بخش‌های مختلف ورزشگاه از جمله سکوها، تشریفات، پیست تارتان و سیستم نور در حضور نماینده عالی دولت بررسی شد.

عملیات بهسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که پس از سفر رئیس‌جمهور به مازندران و با پیگیری ویژه سید محمود حسینی‌پور شتاب قابل توجهی گرفت، این روزها در حال طی کردن مراحل پایانی است. چمن ورزشگاه با کیفیتی مطلوب آماده بهره‌برداری شده و سایر اجزای ورزشگاه نیز به مرحله تکمیل شدن نزدیک شده است.

نساجی هیچ یک از مسابقات فصل گذشته فوتبال کشور در لیگ برتر و جام حذفی را نتوانست در قائمشهر برگزار کند و پس از یک فصل خانه‌به‌دوشی، هواداران این تیم حالا لحظه‌شماری می‌کنند که دوباره در شهر خودشان تیم محبوب‌ مازندرانی‌ها را تشویق و حمایت کنند.

تکمیل جایگاه V.I.P، بهسازی سیستم نور، ساخت پیست تارتان و برخی اقدامات جزئی مربوط به محوطه ورزشگاه از مواردی هستند که مراحل پایانی بهسازی آن‌ها در حال انجام است.

ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که آشیانه اصلی نساجی محسوب می‌شود از مرداد سال گذشته برای تعویض چمن مصنوعی و کاشت چمن طبیعی به کارگاه عملیات عمرانی تبدیل شد و با وجود برخی وعده‌ها مبنی بر تکمیل تا پایان نیم‌فصل نخست، عملیات اجرای آن با کندی پیش رفت.

۲۰ اسفند پارسال که رئیس‌جمهور همراه با اعضای هیئت دولت به مازندران سفر کرد در نشست خبری پایان سفر، از خانه‌به‌دوشی نساجی انتقاد کرد و دستور داد که ورزشگاه خانگی این تیم حداکثر طی چهار ماه تکمیل شود. تأکیدی که سبب شد از چند روز بعد عملیات اجرایی مربوط به آماده‌سازی زمین برای کاشت چمن با سرعت بیشتری انجام شود.

استاندار مازندران از اوایل فروردین امسال کارگروه ویژه اتمام عملیات بهسازی ورزشگاه شهید وطنی را تشکیل داد و با سپردن مسوولیت این کارگروه به احمد ثلاثی دستیار ویژه خود، این پروژه را وارد فاز جدیدی کرد. آماده‌سازی بستر ورزشگاه شهید وطنی برای کاشت بذر چمن با کیفیت نیمه نخست خرداد امسال پس از انجام فرآیندی طولانی به پایان رسید و در نهایت ۱۸ خرداد و با بذرپاشی نمادین توسط دستیار ویژه استاندار مازندران و مدیرکل ورزش و جوانان، کاشت مکانیزه بذر نیز انجام شد.

نساجی که اکنون در اردوی ترکیه حضور دارد، نخستین مسابقه فصل بیست‌ودوم را باید ۲۱ مرداد برگزار کند. طبق قرعه نساجی در هفته نخست رقابت‌ها میزبان مس رفسنجان است و در صورت برگزاری مسابقه در ورزشگاه شهید وطنی، این مسابقه جنبه افتتاحیه استادیوم بازسازی شده شهید وطنی را خواهد داشت.

نوسازی ورزشگاه وطنی منشاء تحولات بزرگ در قائمشهر خواهد شد