۱۲۰۰ واحد مسکن ویلایی در شهر جدید امیرکبیر ساخته می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

علی‌اکبر کریمی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های مسکونی شهر جدید امیرکبیر در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون ۳۵۰ واحد مسکونی برای متقاضیان در حال ساخت است و در مرحله بعدی هم آماده سازی ۹۰۰ واحد مسکونی ویلایی در این شهر ساخته می‌شود که می‌تواند نیاز مسکن حجم قابل توجهی از متقاضیان در این شهر جدید را پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: زیرساخت‌های لازم برای رونق شهر جدید امیرکبیر به ویژه در راستای تامین مسکن برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن انجام شده و امید است با تمهیدات انجام شده بخشی از سرریز جمعیتی اراک به این شهر منتقل شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین پیگیری لازم در راستای تامین زیرساخت‌ها برای اشتغال ساکنین شهر جدید امیرکبیر نیز صورت می گیرد.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به موقعیت بسیار مناسبی که شهر اراک به واسطه دسترسی به حمل و نقل هوایی و ریلی دارد، مکان یابی برای ایجاد مرکز ذخیره و لجستیک کالا انجام شده و امید است با انجام مطالعات فاز دوم این طرح، بتوان شهر اراک به عنوان یکی از کانون های لجستیک کشور و همچنین ذخیره استراتژیک کالا تبدیل شود.

وی بیان داشت: به طور قطع این مهم می‌تواند باعث تحول اقتصاد استان و ایجاد اشتغال در حوزه خدمات به ویژه خدمات حمل و نقل و ذخیره کالا شود که برای عملیاتی شدن این طرح مسئولان راه آهن، فرودگاه و اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی پیگیری‌های لازم را انجام می دهند.
 

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز برای انجام این فعالیت اقتصادی اعلام آمادگی کردند که امید است با پیگیری‌های مجدانه شاهد تسریع در اجرایی شدن این طرح باشیم.

کریمی در خصوص فعال شدن پروازهای فرودگاه اراک نیز عنوان کرد: اقدامات مربوط به فعال شدن پروازهای جدید در فرودگاه اراک صورت گرفته و در سفر هیات دولت به استان مرکزی قول‌های مساعدی هم در این راستا ارائه شد.

وی خاطر نشان کرد: با فعالیت فرودگاه اراک، شاهد پروازهای داخلی به مشهد همچنین پرواز مجدد به عسلویه هستیم که صنعتگران بتوانند به فعالیت‌های اقتصادی خود در این مسیر بپردازند و امید است پروازهای عتبات عالیات در آستانه اربعین حسینی برقرار شود.

۱۲۰۰ واحد مسکن ویلایی در شهر جدید امیرکبیر ساخته می‌شود