تفویض اختیار مستقیم به ماموران جهادکشاورزی برای مقابله با تغییر اراضی

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی ظهر امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، اظهار کرد: حرکت مسئولان در انجام وظایف در مسیر انقلاب، ولایت و شهدا امری ضروری است.

وی با اشاره به گزارش فرمانده انتظامی استان، افزود: در مجموعه نیروی انتظامی استان اراده جدی در حوزه پیشگیری وجود دارد و نیروی انتظامی نقش مضاعفی در این حوزه دارد. در روزهای اخیر شاهد شهادت مامور نیروی انتظامی در استان فارس بودیم که این اقدامات اراذل‌اوباش هیچ انگیزه‌ای را از پلیس سلب نخواهد کرد، بلکه پلیس کمافی‌سابق با قدرت و اقتدار با شرارت‌ها برخورد خواهد کرد و امیدواریم در مرجع قانون‌گذاری نیز یک اصلاح و تغییری در قانون استفاده از سلاح توسط پلیس انجام شود.

این مسئول ادامه داد: موضوعات پیشگیری موضوعی مهم و کم‌هزینه است و نباید اجازه داد بسترهای پیشگیری از وقوع جرم از بین برود امر پیشگیری را جدی بگیریم. همه دستگاها در این خصوص وظیفه و نقش دارند. موضوع سرقت مقوله‌ای مهم است و استان از حیث نرخ و فراوانی این جرم جزو استان‌های آخر است و با این اوصاف در ۱۰ ماهه سال جاری شاهد رشد سرقت در استان مواجه هستیم این رشد قابل پیشگیری است.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در دستگاه قضایی برای پیشگیری از وقوع جرم سرقت دستور لازم برای صدور احکام بازدارنده در دادسراها در همه حوزه‌های قضایی صادر شده است، تصریح کرد: به ماموران جهادکشاورزی اختیار مستقیم و بدون دستور قضایی داده شده که در صورت مشاهده تغییر کاربری مانع ایجاد تغییر کاربری شوند و اجازه تغییر کاربری را ندهند؛ چراکه با اقدامات پیشگیرانه و به موقع از بروز خسارات و ایجاد نارضایتی‌ها جلو گیری خواهد شد.

صادقی‌نیارکی با اشاره به برف‌روبی نشدن بموقع در زنجان، تصریح کرد: حسب بررسی و گزارش واصله، برف‌روبی نشدن بموقع ناشی از کوتاهی و تعمدی بودن مسئولان امر حکایت دارد و مردم در حالی که برای جشن پیروزی انقلاب آماده می‌شدند، شاهد کوتاهی دستگاه‌های متولی برف‌روبی، ستاد مدیریت بحران استان در مدیریت این بحران بود و با این کار مرتکب ترک فعل شدند و البته وعده داده‌اند دیگر شاهد این مشکلات نباشیم.

وی با تاکید بر نظارت بر بازار، عنوان کرد: گرانی افسار گسیخته مشمول استان زنجان نیست، بلکه این یک موضوع کشوری است اما باید تلاش برای کنترل بازار و گرانی‌ها به‌عمل آید در استان زنجان اقدامات خوب و بهنگامی در حوزه نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها توسط دستگاه‌های متولی امر نظارت و بازرسی انجام شده که منجر به کنترل افزایش قیمت در برخی کالاها شده است.

این مسئول با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار به وظیفه خود در آستانه پایان سال عمل کند و فعالان اقتصادی خرد و کلان کشور به فرمایشات مقام معظم رهبری در تولید محصولات با کیفیت جامه عمل بپوشانند و ما از عموم مردم هم تقاضا داریم اگر در بازار شاهد نابسامانی‌هایی شدند، موضوع را به مراجع نظارتی جهت پیگیری اعلام کنند.

تفویض اختیار مستقیم به ماموران جهادکشاورزی برای مقابله با تغییر اراضی