جریمه مرغداری گرانفروش در فارس/رسیدگی به ۱۳۲ پرونده گرانفروشی لوازم خانگی

خبرگزاری ایسنا

غلامرضا سالاری دوشنبه ۱۸ بهمن به خبرنگاران گفت: پیرو گزارش بازرسین سازمان صمت فارس مبنی بر تخلف یک مرغداری در استان، پرونده‌ای در تعزیرات حکومتی تشکیل شد.

او گفت: براساس این گزارش، صاحب مرغداری یاد شده در عرضه ۳۰ هزار قطعه مرغ زنده در بازار مرتکب گرانفروشی شده بود که با احضار متخلف به تعزیرات حکومتی و استعلام از مراجع ذیصلاح، تحقیقاتی در این رابطه انجام شد.

سالاری اضافه کرد: در بررسی مشخص شد که مالک این مرغداری علی‌رغم دریافت نهاده‌ با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی، اقدام به فروش مرغ زنده به قیمت بالاتر از نرخ مصوب در بازار کرده است که این موضوع تخلف بوده و گرانفروشی محسوب می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: نهایتا با محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به جریمه ۳ میلیارد ریالی برای صاحب این مرغداری متخلف صادر کرد.

رسیدگی به ۱۳۲ پرونده گرانفروشی لوازم خانگی

سالاری همچنین از رسیدگی به ۱۳۲ پرونده گرانفروشی لوازم خانگی از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: بخشی از این پرونده‌ها در بازرسی از فروشگاه‌ها تشکیل و بخشی نیز براساس شکایت شهروندان آماده شده است.

او با بیان اینکه در احکام صادره علاوه بر استرداد حق شاکی، محکومیت دولتی نیز اعمال شده است، از جریمه ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی متخلفین این پرونده ها خبر داد.

سالاری گفت: بنا به دستور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، پرونده های گرانفروشی لوازم خانگی بدون نوبت و در سریعترین زمان ممکن رسیدگی و تلاش می شود احکام صادره در این حوزه بازدارندگی لازم را داشته باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از شهروندان تقاضا کرد چنانچه شکایتی از گرانفروشی لوازم خانگی دارند مراتب را به شماره ۱۲۴ سازمان صمت اطلاع داده تا موضوع شکایت توسط گشت های مشترک بررسی و با متخلفین برخورد تعزیراتی شود.

جریمه مرغداری گرانفروش در فارس/رسیدگی به ۱۳۲ پرونده گرانفروشی لوازم خانگی