پیشرفت ۸۲ درصدی طرح فاضلاب شادگان

خبرگزاری ایسنا

محمدرضا کرمی نژاد در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شادگان که امروز، ۱۸ بهمن ماه با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است و امروز شاهد اتمام روند ساخت و بهره‌برداری آن هستیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در شهر شادگان تاکنون ۱۵ ایستگاه پمپاژ و ۱۶۰ کیلومتر خطوط فرعی و اصلی فاضلاب احداث شده است و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب با ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز نیز کمک خوبی به حل مشکل فاضلاب این شهر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: شادگان همانند شهرهای جنوبی خوزستان دارای فاضلابی خاص است زیرا زمین در این شهر ریزشی و مسطح است اما امسال تاکنون ۸۲ درصد از شبکه فاضلاب شادگان تکمیل شده است.

کرمی نژاد با اشاره به تخصیص اعتبارات ماده ۵۶ برای حل مشکلات فاضلاب شادگان عنوان کرد: در چهار جبهه کاری کار در حال انجام است اما باید این جبهه‌ها تا ۱۰ جبهه کاری افزایش یابد.

وی ادامه داد: براساس تلاش‌های انجام‌شده و تامین اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی باید شبکه فاضلاب شادگان به اتمام برسد. ۳ ایستگاه پمپاژ باید احداث شود و همچنین ۹ ایستگاه پمپاژ دیگر نیز تعمیر و بازسازی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در شادگان ۵ نقطه ریزشی وجود داشت که مشکل ۳ نقطه حل شده و ۲ نقطه دیگر نیز در حال انجام است و امیدواریم مشکل این دو نقطه ریزشی نیز به سرعت حل شود.

کرمی نژاد ادامه داد: تصفیه‌خانه فاضلاب شادگان دارای یکی از بهترین فرآیندهای تصفیه فاضلاب در کشور است که امروز افتتاح شد. این تصفیه‌خانه در ۲ مدول طراحی شده که ظرفیت مدول اول ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز و مدول دوم ۲۶ هزار متر مکعب در شبانه‌روز است.

https://dailies.ir/07/02/2022/%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa-%db%b8%db%b2-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d9%81%d8%a7%d8%b6%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%b4%d8%a7%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86/