وزیر کشور گلستان را ترک کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، وحیدی در بدو ورود به گلستان به امام‌زاده عبدالله گرگان رفت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وحیدی سپس در یکی از بخش‌های آستانه این امام‌زاده با سرهنگ عباس‌زاده مامور انتظامی گلستان که در اغتشاشات اخیر مجروح شده بود عیادت و از وی دلجویی کرد.

وزیر کشور در ادامه به مرکز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گرگان رفت و در مراسم افتتاح پانزدهمین جشنواره اقتصاد و فرهنگ اقوام گلستان شرکت کرد.

وحیدی در این مراسم گفت: همه اقوام ساکن کشور با بصیرت و همبستگی و پیوستگی وصف ناپذیر به ایران اسلامی عشق می‌ورزند و بی‌احترامی به پرچم و سرود ملی نشانه ضعف هویت و اصالت است.

وی تاکیدکرد: دشمنان در پشت پرده طراحی آشوب‌های اخیر می‌خواستند هویت و اصالت را اقوام ایرانی بگیرند و پس از آنکه آنها را فرهنگ و هویت واقعی خود دور کردند، آنها را به بازیچه اجرای توطئه‌های خود تبدیل کنند اما اقوام ایرانی این نقشه آنان را خنثی کردند.

حضور در نشست علمای شیعه و سنی گلستان، آخرین برنامه سفر چند ساعته وزیر کشور به گلستان بود.

وحیدی در این جلسه با اشاره به نقش‌آفرینی مستقیم آمریکا، رژیم اشغالگر قدس، عربستان و برخی کشورهایی اروپایی در ناآرامی های اخیر گفت: میدان‌داران و لیدرهای این آشوب‌ها در هفت کشور آموزش‌های ویژه مربوط به این اغتشاشات را فراگرفته بودند.

پانزدهمین جشنواره اقتصاد و فرهنگ اقوام ایران زمین شامگاه امشب /سه شنبه/ با حضور احمد وحیدی وزیر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی گلستان در گرگان آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این جشنواره با تا ۲۱ آبان ماه به مدت پنج روز، عصرها در کیلومتر ۵ جاده گرگان – آق قلا دایر است.

پانزدهمین دوره این رویداد فرهنگی در بخش‌های صنایع‌دستی، سوغات، موسیقی، گردشگری و بوم‌گردی، سیاه‌چادر و عشایر، روستاهای هدف گردشگری، غذاهای سنتی و بازی‌های بومی و محلی با حضور هنرمندان استان‌های مختلف کشور برنامه‌ریزی‌شده است.

هنرمندان صنایع‌دستی ۳۱ استان کشور و همچنین ۲۱ گروه موسیقی سنتی و آیینی از ۹ استان در این جشنواره هنر خود را عرضه می‌کنند.

وزیر کشور وارد گرگان شد

وحیدی: میدان‌داران اغتشاشات اخیر در ۷ کشور آموزش دیده بودند

وزیر کشور به مقام شهدای گلستان ادای احترام کرد

وزیر کشور: بی‌احترامی به پرچم و سرود ملی نشانه ضعف هویت و اصالت است

https://dailies.ir/09/11/2022/%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d8%b1%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af/