نماینده ولی فقیه در کردستان خطاب به ضد انقلاب: جرات دارید در مرزها بجنگید نه در خیابان

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی یکشنبه شب در دیدار صمیمی با روحانیون شیعه و سنی استان کردستان به مناست هفته وحدت با بیان اینکه خیابان جای جنگ نیست و نباید مزاحم امنیت مردم شد، افزود: اگر اهل جنگ هستید، در مرز با رزمندگان ما بجنگید که البته چنین نمی کنید، چون وحشت دارید و می دانید که نیروهای انقلاب چه قدرتی دارند.

وی اظهار داشت: اگر دشمنان و ایادی آنان در کشور و استان، جنگ و آشوب در خیابان ها به پا می کنند، نشان از ضعف و زبونی آنان دارد، چرا که جرات جنگ در مرزها را ندارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخش دیگری از سخنانش خواستار هوشیاری مردم به ویژه علما و روحانیون اهل سنت و تشیع در برابر توطئه های دشمن شد و ادامه داد: کسانی که به موضوع اعتراض دارید، حق دارید از طریق قانونی آن را بیان کنید اما دست از تهدید بازاریان، روحانیون، دانش آموزان، اساتید و دانشجویان بردارید، بگذارید خودشان تصمیم گیرنده باشند.

حجت الاسلام پورذهبی با بیان اینکه دشمنان و مزدوران آنان کاری به شیعه و سنی ندارند و دلسوز کسی نیستند، خطاب به غربی ها گفت: اگر جوان ما اعتراض دارد به شما اجانب چه ربطی دارد.

وی در ادامه به خصوصیات دوست خوب پرداخت و یادآور شد: دوست خوب باطن و ظاهرش یکی است، آبروی دیگران آبروی خودش است، در صورت کسب قدرت و ثروت و سختی دوست را فراموش نمی کند و هر کاری از دستش بربیاید تلاشش را می کند.
 

وجود ۱۷ هزار مسجد اهل سنت در کشور

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه سخنان خود، به توجه نظام اسلامی به اهل سنت اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۱۷ هزار مسجد اهل سنت در کشور وجود دارد و سه هزار و ۲۰۰ نماز جمعه اهل تسنن نیز در کشور برگزار می شود.

حجت الاسلام پورذهبی میزان رشد مدارس اهل سنت و طلاب و روحانیون را بعد از انقلاب اسلامی ۳۰۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: بعد از انقلاب ۴۰۰ دانشگاه در مناطق اهل سنت کشور احداث شده که نشان از توجه نظام به اهل تسنن دارد و بی توجهی به این خدمات بی انصافی است.

وی به تحصیل ۳۰ هزار دانشجو در استان اشاره داشت و ادامه داد: از این رقم حدود ۱۴ هزار نفر را دختران تشکیل می دهند، آیا این بی توجهی به بانوان است.

نماینده ولی فقیه در کردستان سخنان غیرفنی و اغراق در بیان مشکلات و کم و کاستی ها را کاری غیر مسوولانه و دور از وجدان دانست و تاکید کرد: دانشگاه های استان به ویژه دانشگاه کردستان و علوم پزشکی از دانشگاه های معتبر کشور محسوب می شود و باید این موفقیت ها را بیان کرد.

در این دیدار روحانیون اهل سنت و تشیع نیز دیدگاه ها و مطالبات خود را با نماینده ولی فقیه در کردستان در میان گذاشتند.

از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به هفته وحدت نامگذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان خطاب به ضد انقلاب: جرات دارید در مرزها بجنگید نه در خیابان