۳۰۰ کلاس به جای مدارس سنگی خوزستان ساخته می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

علی قربانی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه این اداره کل برای برچیدن مدارس سنگی با بیان اینکه یکهزار و ۲۰۰ کلاس سنگی در استان خوزستان وجود داشته که در حال تخریب و بازسازی هستند افزود:حدود ۶۰۰ کلاس درس با کمک خیران ساخته شده و یا در دست ساخت است.

وی گفت: تاکنون ۳۰۰ کلاس درس بنا شده از مصالح ساختمانی تحویل آموزش و پرورش خوزستان شده و ۳۰۰ کلاس درس دیگر نیز تا قبل از پایان امسال ساخته و تحویل داده می شود.

قربانی ادامه داد: طبق تاکید وزیر آموزش و پرورش باید در سال ۱۴۰۱ تمام مدارس سنگی خشکه چین که از استحکام کمتری برخوردار هستند نوسازی شوند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به وجود ۳۳ کلاس درس خشکه چین در این استان که در وضعیت مناسبی نیستند اظهار داشت:  این کلاس ها قرار است در قالب طرح “شهید پناهی”  بازسازی شوند ، اعتبارات آنها تامین شده تا به سرعت عملیات ساخت و ساز آنها آغاز شود.

وی افزود: نقشه های اجرایی این مدارس آماده شده و به دنبال مناقصه هستیم  که تا پایان سال ۱۴۰۱ پرونده این مدارس نیز بسته شود.

ساخت و ساز مدارس با مشارکت خوب خیران مدرسه ساز در چند سال اخیر در استان خوزستان شتاب گرفته به طوریکه در مدت سه سال اخیر بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ کلاس درس در این استان ساخته شده است.

از سال گذشته ساخت کلاس های ساختمانی به جای مدارس سنگی در استان خوزستان آغاز شده است.

۳۰۰ کلاس به جای مدارس سنگی خوزستان ساخته می‌شود