استقبال از هفته دفاع مقدس در رضوانشهر با ۲۰۰ برنامه فرهنگی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش بامداد سه شنبه خبرنگار ایرنا از رضوانشهر، سرهنگ پاسدار محمد پوراسماعیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان عرصه خبر در این شهرستان ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: شعار هفته دفاع مقدس امسال ” ما مقاوم هستیم ” است و رسانه ها نقش بسیار پررنگی در تحقق این مهم دارند.

وی افزود: امروز جنگ رسانه ای همه مرزهای جغرافیایی را در نوردیده است و دشمن با ابزار روز و شبکه های مختلف در صدد تخریب ذهن و افکار مردم است.

پوراسماعیلی گفت: هفته دفاع مقدس امسال همزمان با سراسر کشور از روز چهارشنبه ۳۰ شهریور با سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با پیشگامان جهاد و شهادت آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به تأسیس پایگاه تربیت مربی قرآنی در این شهرستان گفت: با توجه به راه اندازی این پایگاه مهم قرآنی، در آینده نزدیک شاهد ظهور نسل های جدیدی از قاریان در سطح رضوانشهر خواهیم بود.

پوراسماعیلی در ادامه با تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان گفت: گلباران قبور مطهر شهدا، برگزاری برنامه قهرمانی وشوی بانوان، سعود بسیجیان به قله برزکوه، نواختن زنگ مقاومت، تجلیل از رزمندگان در حوزه بسیج کارگری، اجرای طرح طبیب ایثار در منطقه محروم استه سر همراه با تأمین دارو بصورت رایگان از جمله بخشی از این برنامه هاست.

وی همچنین افزود: برگزاری عصر شعر و خاطره گویی، حرکت هیأت های سوگواری، دیداربا خانواده های شهدا حتی در مناطق دور دست و صعب العبور، برنامه نشست کتابخوان، ویزیت رایگان جامعه بسیج مهندسان برای دام و طیور، فینال مسابقات قهرمانی بسیج، مسابقه تیراندازی برای مدیران شهرستان و افتتاح چندین طرح اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های این هفته است.

فرمانده سپاه رضوانشهر افزود: در ایام هفته دفاع مقدس بیش از ۲۰۰ برنامه منسجم فرهنگی در سطح این شهرستان اجرا خواهد شد و در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی به تعداد ۳۵ نفر از متقاضیان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده که میانگین هرکدام از این وام ها ۸۰ میلیون تومان است.

وی با معرفی  طرح های اقتصاد مقاومتی گفت: این طرح ها عبارتند از پرورش دامداری و دامپروری، چاپخانه، باغداری و کشت درخت کیوی که افراد جویای کار و تحصیل کرده در این راستا از تسهیلات بانکی بهره مند شدند.

 فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر در ادامه گفت: امسال سهمیه ابلاغی برای ساخت مسکن محرومان در این شهرستان ۱۷ خانه مددجوی است که تا کنون ۴ واحد را شروع کرده ایم و تا پایان سال نسبت به ساخت و اتمام همه این تعداد اقدام خواهد شد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، دو بخش بنام مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

https://dailies.ir/20/09/2022/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%82%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%af%d9%81%d8%a7%d8%b9-%d9%85%d9%82%d8%af%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%b6%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a8/