توصیه کنعانی به وزیر خارجه اوکراین: واقع بین باشید

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) ۱۲ آبان ماه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه اوکراین، با تاکید بر بیطرفی فعال جمهوری اسلامی ایران در قبال جنگ اوکراین تصریح کرد: اظهارات احساسی و اتهام زنی‌های غیرمستند، کمکی به حل بحران اوکراین نمی‌کند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن توصیه طرف اوکراینی به واقع بینی افزود: مقامات این کشور بهتر است به جای فرافکنی و طرح اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران، به پیشنهادات سازنده کشورمان برای برگزاری نشست دوجانبه فنی و کارشناسی به منظور ارائه مستندات ادعاهای خود پاسخ دهند.

کنعانی  با اشاره به تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای یافتن راه حل مسالمت‌آمیز برای حل بحران اوکراین از ابتدای شروع بحران این کشور، بار دیگر ارسال هرگونه سلاح و تجهیزات برای استفاده در جنگ اوکراین را قویا تکذیب کرد و مجددا بر آمادگی کشورمان برای کمک به توقف جنگ تأکید کرد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه اوکراین به رغم تکذیب مکرر ادعاها درباره ارسال پهپاد و سلاح از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، باز هم این ادعا را تکرار و ایران را به پاسخ «بی‌رحمانه» تهدید کرد.

پایان پیام/


توصیه کنعانی به وزیر خارجه اوکراین: واقع بین باشید