افشای هزینه صدها هزار دلاری پلوسی برای استفاده از جت‌های خصوصی

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمپین انتخاباتی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بر اساس اسناد مربوط به این کمپین که نزد کمیسیون انتخاباتی فدرال آمریکا ثبت شده، حدود ۵۰۰ هزار دلار پول به جهت استفاده از هواپیماهای جت خصوصی ارائه شده از سوی یک شرکت خصوصی ایالت ویرجینیای این کشور تحت عنوان Advanced Aviation Team خرج کرده است.

طبق این اسناد کمپین انتخاباتی نانسی پلوسی، در فاصله بین ماه های اکتبر ۲۰۲۰ تا دسامبر ۲۰۲۱، مبلغ ۴۸۹ هزار و ۱۶۴ دلار برای در اختیار گرفتن جت های خصوصی آن هم به رغم اینکه مساله تغییرات آب و هوایی را “تهدید موجودیتی زمان ما” خوانده، و هیات اعزامی کنگره آمریکا به کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در شهر گلاسکوی اسکاتلند را رهبری کرد، صرف کرده است.

این در حالی است که تعداد دیگری از نمایندگان و رهبران جهان نیز با جت های خصوصی به گلاسکو به جهت شرکت در اجلاس آب و هوایی COP۲۶ در این شهر رفتند.

انتشار دی اکسید کربن از هواپیماهای خصوصی به میزان قابل توجهی بیش از هر وسیله مسافرتی دیگری به محیط زیست آسیب می رساند. جت های خصوصی بیشتر از پرواز هواپیماهای تجاری نرخ تولید آلایندگی به ازای هر مسافر دارند. هواپیمای Cessna Citation XLS که یک مدل جت خصوصی محبوب است، به طور متوسط ​​۱۸۹ گالن سوخت در ساعت می سوزاند.

نانسی پلوسی، ۸۱ ساله، رهبری یک هیئت ۲۱ نفره اعزامی از سوی کنگره آمریکا را در جریان اجلاس آب و هوایی COP۲۶ بر عهده گرفت. بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی انتشار یافته در وبسایت پلوسی، کنفرانس مذکور که در ماه نوامبر برگزار شد، متشکل از مجموعه ای از نشست های دوجانبه، میزگردهای بحث و “دیگر تعاملات با رهبران جهان در مورد اولویت های اصلی آب و هوا” بود.

افشای هزینه صدها هزار دلاری پلوسی برای استفاده از جت‌های خصوصی