واکنش گروه‌های مقاومت به شهادت سه فلسطینی

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – جنبش مقاومت فلسطین (حماس) امروز (سه شنبه) در پی شهادت سه فلسطینی در نابلس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با ترور سه شهید دلاور فلسطینی در عملیات شهر نابلس، فلسطین روز خونینی را تجربه کرد.

به گزارش خبرگزاری شهاب در بیانیه حماس آمده است: «رزمندگان دلاور ما در برابر اشغالگران پس از طی مسیر پرافتخار جهاد و مقاومت و پس از مبارزه با اشغالگران به درجه رفیع شهادت دست یافتند. سرنوشت رزمندگان مقاومت این است که در میدان جهاد و افتخار با صهیونیست‌ها مقابله کنند و به درجه عالی شهادت برسند.»

حماس در ادامه بیانیه خود اظهار کرد که مقاومت جوانان فلسطینی برای دفاع از خون شهدا تا پیروزی در برابر اشغالگران ادامه خواهد داشت.

این جنبش در انتهای بیانیه خود از مردم خواست که در مراسم تشییع پیکر شهدای فلسطینی شرکت کنند تا دشمنان را خشمگین کند و نشان دهد که حق با مقاومت است و مقاومت راهی برای احیای حقوق دزدیده شده از آنهاست.

همچنین عبداللطیف القانوع، سخنگوی رسانه ای جنبش حماس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «جنایت ترور سه رزمنده مقاومت در نابلس باید باعث توقف فوری هماهنگی های امنیتی و آتش کشیدن همه شهرها و اردوگاه های کرانه باختری که تحت تصرف صهیونیست هاست شود.

از سوی دیگر فراس حسان، رئیس جنبش جهاد اسلامی نیز با صدور بیانیه اعلام کرد: اشغالگران باید بفهمند که در برابر حملات ناجوانمردانه آن‌ها سکوت نخواهیم کرد. اوضاع در حال بدتر شدن است و این دشمن است که به این درگیری ها دامن زده و ما نمی‌توانیم در برابر جنایات سکوت کنیم. خون شهدای نابلس در دل مردم بزرگ ما جاودانه و تاثیرگذار خواهد بود.

اسماعیل رضوان از رهبران حماس درخصوص جنایت تروری که اشغالگران در نابلس مرتکب شدند، گفت: جنایتی را که اشغالگران در منطقه تحت کنترل دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان مرتکب شدند، محکوم می‌کنیم. اگر هماهنگی امنیتی وجود نداشت، این جنایت رخ نمی‌داد.

کانال تلگرامی خبرگزاری شهاب به نقل از جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرد: «از تشکیلات خودگردان و دستگاه های امنیتی آن می‌خواهیم که از ایفای نقش بی طرف و نظاره گر دست بردارند و دوشادوش مردم ما در مقابله با خشونت و جنایات اشغالگر مشارکت کنند.»

این جبهه در ادامه اظهار داشت که ‌نقش اصلی دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان این است که از مردم فلسطین در برابر ظلم اشغالگران و شهرک نشینان آن محافظت کند نه اینکه سیاست ناتوانی و چنگ زدن به هماهنگی امنیتی را صادر کند.

جنبش مجاهدین فلسطین هم مجددا از مبارزان کرانه باختری دعوت کرد تا ابتکار عمل را برای پاسخگویی به جنایات مکرر اشغالگران در پی ترور شهدا و با تمام امکانات به دست گیرند.

گردان های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح هم با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد پاسخ ترور سه نفر از مبارزان این گردان‌ها در شهر نابلس را خواهد داد. خون این شهدا به هدر نخواهد رفت و به خواست خدا پاسخ قطعی است و خون با خون پاسخ داده خواهد شد.

منابع محلی فلسطینی از فراخوان‌هایی برای برگزاری تظاهرات گسترده فردا (چهارشنبه) ظهر در خیابان‌های شهر رام الله در کرانه باختری اشغالی رود اردن و سپس حرکت به سوی شهرک صهیونیست نشین بیت ایل برای درگیری با اشغالگران خبر دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) به یک خودروی فلسطینی در منطقه «المخفیه» در نابلس در کرانه باختری تیراندازی کردند. در پی این تیراندازی ۳ مبارز فلسطینی به شهادت  رسیدند. گردان‌های شهدای الاقصى ضمن تایید این خبر، اعلام کرد که این شهدا از اعضای این گردان‌ها بوده اند.

واکنش گروه‌های مقاومت به شهادت سه فلسطینی