گرسنگی ۱۳ میلیون نفر در شرق آفریقا در پی بروز خشکسالی

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: کشور‌هایی مانند سومالی، اتیوپی و کنیا، با خشک‌ترین سال-از سال ۱۹۸۱ (۴۱ سال پیش) تاکنون مواجه شده اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی آسوشیتد پرس، شرایط خشکسالی بر جوامع دامداری و کشاورزی در سراسر جنوب و جنوب شرقی اتیوپی، جنوب شرقی و شمال کنیا و جنوب مرکزی سومالی تأثیر گذاشته است و میزان سوء تغذیه در این مناطق به شدت بالاست.

برنامه جهانی غذا گفت: ما طی شش ماه آینده، دست کم به ۳۲۷ میلیون دلار برای رسیدگی به نیاز‌های فوری ۴/۵ میلیون نفر نیاز داریم.

شان هیوز، مشاور ارشد فوریت‌های منطقه‌ای برنامه جهانی غذا، گفت: ما در حال حاضر شاهد این دوره‌های خشکسالی متوالی هستیم که واقعاً برای جوامع، تلخ و دردناک است.

پیش بینی می‌شود که در آینده نزدیک، میزان بارندگی در این مناطق همچنان کمتر از حد متوسط باشد و این منجر به بدتر شدن شرایط در ماه‌های آتی خواهد شد.

آژانس کودکان سازمان ملل نیز در اوایل ماه فوریه اعلام کرد: انتظار می‌رود تا اواسط ماه مارس (اواخر اسفند)، بیش از شش میلیون نفر در اتیوپی به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز پیدا کنند.

برنامه جهانی غذا خواستار ارسال کمک‌های فوری به شرق آفریقا برای جلوگیری از بروز یک بحران انسانی بزرگ در این منطقه شده است.

گرسنگی ۱۳ میلیون نفر در شرق آفریقا در پی بروز خشکسالی