دستگیری بیش از 200 معترض توسط پلیس هلند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های هلند به نقل از پلیس این کشور گزارش دادند، ماموران پلیس محافظ فرودگاه شهر آمستردام بیش از 200 فعال معترض به تغییرات آب‌وهوایی را در این فرودگاه شامل گروهی از معترضانی که جلوی بلند شدن چند هواپیمای خصوصی را گرفتند دستگیر کردند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، طبق اعلام پلیس هلند، این معترضان در ارتباط با تظاهراتی که روز شنبه در فرودگاه «شیپخول» آمستردام، بزرگترین فرودگاه این کشور، در اعتراض به اقدامات وخیم کننده تغییرات آب‌وهوایی برگزار کردند دستگیر شدند.

به نوشته مطبوعات هلند، یک سخنگوی پلیس این کشور گفت:‌ «همه این معترضان مرتکب جرم کیفری شده‌اند.»

هلند که به ظاهر ادعای حمایت از آزادی بیان و حق برپایی تجمع و اعتراضات را دارد، بر مبنای این ادعا همصدا با دیگر متحدان غربی‌اش از اغتشاش و آشوب در ایران حمایت کرده است.

سخنگوی پلیس هلند بیان کرد، وضعیت معترضان بازداشت‌شده در دست بررسی بوده و قرار است دادستان عمومی هلند تصمیمات بعدی را درباره آنها اتخاذ کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، روز شنبه حدود صد معترض جنبش‌های حامی مقابله با تغییرات آب‌وهوایی در هلند وارد فرودگاه شیپخول شهر آمستردام شده و در یک باند فرود مقابل چرخ‌های چند هواپیمای خصوصی نشستند تا جلوی پروازآنها را بگیرند.

گروه دیگری از معترضان به تغییرات آب‌وهوایی نیز در مرکز خرید این فرودگاه تظاهرات کردند.

هلند در اواسط مهر ماه نیز شاهد تظاهرات معترضان به افزایش قیمت‌های انرژی و ناتوانی دولت این کشور در مهار رکود اقتصادی بود. دولت این کشور در تاریخ ۷ اکتبر ( ۱۵مهرماه) نیز با هدف سیاه‌نمایی درباره وضعیت داخلی ایران از همه اتباعش خواسته بود به دلیل آنچه که «اعتراض‌ها به قتل مهسا امینی» خواند اقدام به ترک ایران کرده و از سفر به ایران خودداری کنند.

پایان پیام/م/ ت 15


دستگیری بیش از 200 معترض توسط پلیس هلند