روسیه 200 مقام آمریکایی را تحریم کرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه روز جمعه از تحریم 200 مقام آمریکایی خبر داد که تعدادی از این مقام‌ها از شخصیت‌های نزدیک به رئیس جمهور آمریکا به شمار می‌آیند. 

از جمله کسانی که در لیست تحریم‌های روسیه قرار دارند «والری بایدن»، «جیمز برایان بایدن» و «فرانسیس ویلیان بایدن»، دو برادر و یک خواهر بایدن هستند.

بر اساس این تحریم‌ها، تمامی این افراد از ورود به تمامی سرزمین‌های روسیه منع خواهند شد.

از سوی دیگر، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت، مسکو آماده مذاکره بدون پیش‌شرط درباره اوکراین است.

ریابکوف در جمع خبرنگاران گفت: «می‌توانم این موضع را تصدیق کنم که آماده مذاکره بدون پیش‌شرط هستیم. پیش از این نیز آماده چنین اقدامی بودیم. کی‌یف گوش به فرمان حامیان غربی، گفت‌وگوها را در حالی که در حال پیشرفت بودند، مختل کرد».

معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: «در آن زمان سند مشخصی در حال آماده شدن بود اما حالا دیگر این بحث‌ها مربوط به گذشته است. آنچه متعاقباً رخ خواهد داد به ما بستگی ندارد».

او همچنین درباره اهمیت مذاکره روسیه با کشورهای غربی از جمله آمریکا بر سر اوکراین گفت: «اگر کی‌یف از پایتخت‌های مربوطه دستور بگیرد، شانس چنین گفت‌وگوهایی احتمالاً افزایش خواهد یافت. اما دوباره می‌گویم، هیچ مانعی در کار نبوده و گفت‌وگوها باید بدون پیش‌شرط باشند».

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش جدیدی از اختلاف در کابینه «جو بایدن» بر سر بحران اوکراین خبر داده است. این روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت، اختلاف در سطوح بالای دولت آمریکا بر سر اینکه آیا واشنگتن باید به کی‌یف برای انتخاب مسیر دیپلماسی  برای پایان دادن به جنگ فشار وارد کند یا نه بالا گرفته است؛ جاییکه ژنرال‌های ارشد این کشور خواستار فشار به کی‌یف برای مذاکره با روسیه هستند درحالیکه مشاوران امنیتی کاخ سفید آن را بسیار زود می‌دانند و معتقدند هنوز وقتش نرسیده است.

پایان پیام/.


روسیه 200 مقام آمریکایی را تحریم کرد