دیپلمات روس: آمریکا و انگلیس در جنایات نئونازی‌های اوکراین شریک هستند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل درباره تامین سلاح از سوی غرب به اوکراین هشدار داد.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وی روز یک شنبه تاکید کرد، تامین موشکهای دوربرد و سیستمهای راکتی توسط غرب به اوکراین، آنها را شریک جنایت ارتش اوکراین علیه غیرنظامیان می‌کند. 

وی در حساب توئیتری خود نوشت، «تامین رژیم کی‌یف با راکتهای دوربرد و لانچرهای راکتی شرکای سابق غربی ما را در جنایات نئونازیهای اوکراین علیه غیرنظامیان شریک می‌کند.»

پولیانسکی در ادامه افزود، منزجر کننده است که تامین سلاح یک تجارت پرسرود برای آمریکا و انگلیس شده است. پس این ارزشهای بدنام غربی کجاست؟

علیرغم هشدارها روسیه، وزارت دفاع آمریکا اخیرا با ارسال یک بسته تسلیحاتی به ارزش 600 میلیون دلار موافقت کرده است. 

براساس گزارش رسانه های آمریکایی،  بسته جدید شامل مهمات برای سیستمهای راکتی توپخانه با تحرک بالا(HIMARS)، سیستمهای ضد پهپاد توپخانه‌ایِ با دقت بالا و رادارهای ضد توپخانه به ارزش 600 میلیون دلار خواهد بود.  

به گفته پنتاگون، علاوه بر این، ارتش اوکراین همچنین ایستگاههای راداری ضد توپخانه، سلاحهای سبک و مهمات، 4 کامیون و 8 تریلر برای حمل و نقل تجهیزات سنگین، تجهیزات مین روبی، مینهای ضد نفر انفجاری، دستگاههای دید در شب و تجهیزات برای آب و هوای سرد و تجهیزات کمپینگ نظامی دریافت خواهد کرد. 

بر اساس بیانیه پنتاگون درباره این کمک تسلیحاتی جدید، این بسته شامل 36000 گلوله توپ 105 میلی متری، 1000 گلوله توپ 155 میلی متری هدایت شونده دقیق و چهار رادار ضد توپخانه و همچنین سلاح های سبک و مهمات دیگر است.

سیل تسلیحات کشورهای غربی به اوکراین درحالیست که سفیر روسیه در واشنگتن روز پنج شنبه گذشته به دولت آمریکا درباره ورود مستقیم به جنگ با روسیه به بهانه حمایت نظامی از اوکراین به شدت هشدار داده بود. 

«آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا در مصاحبه با اسپوتنیک گفته بود چنانچه اوکراین موشک‌های دوربرد دریافت کند یا به خاک روسیه حمله کند، ایالات متحده وارد رویارویی نظامی با روسیه شده است.

نماینده چین در سازمان ملل نیز اخیرا در نشست شورای امنیت درباره اوکراین، ارسال سلاح از کشورهای غربی به کی‌یف را هیزم غرب در آتش جنگ اوکراین خوانده بود.

پایان پیام/م


دیپلمات روس: آمریکا و انگلیس در جنایات نئونازی‌های اوکراین شریک هستند