کشته‌ شدن یک سرباز پاکستان در مرز افغانستان

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، رسانه‌های پاکستان از کشته شدن یک سرباز این کشور در مرز مشترک با افغانستان خبر دادند. 

روزنامه نیشن نوشته است که به دنبال تیراندازی از خاک افغانستان و درگیری در وزیرستان شمالی یک سرباز پاکستانی کشته شده است. 

این روزنامه به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان گفته است که ابتدا تیراندازی از خاک افغانستان شروع شده و تبادل آتش میان گروه‌های تروریستی و سربازان به دنبال آن آغاز شده که منجر به کشته شدن یک سرباز پاکستانی شده است. 

روابط عمومی ارتش پاکستان همچنین در واکنش به این حمله گفت است که اسلام‌آباد هر گونه استفاده از خاک افغانستان برای حمله به نیروهای نظامی این کشور را محکوم کرده و از هیات حاکمه این کشور درخواست دارد تا در این زمینه اقدام لازم را انجام دهد. 

ارتش پاکستان گفته است که نیروهای نظامی این کشور مصمم هستند که امنیت را در مرزهای مشترک با افغانستان تامین کنند. 

این در حالی است که اخیرا نیز درگیری میان نیروهای پاکستان و طالبان در مرز مشترک رخ داده بود.

بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان در رشته توئیتی در این خصوص نوشت: «قرار بود در نزدیکی مرز دیورند تاسیسات نظامی و پاسگاه احداث نشود، اما نیروهای پاکستان تلاش داشتند تا تاسیسات را در نزدیکی این مرز مشترک احداث کنند که نیروهای طالبان برای تذکر و گفتگو به نیروهای پاکستان نزدیک شدند که طرف پاکستانی شروع به تیراندازی کرد.» 

وی افزود: «پس از این حادثه نیروهای طالبان نیز به سمت نظامیان پاکستان تیراندازی متقابل کردند که منجر به تلفات از هر دو طرف شده است.» 

این مقام طالبان گفت این موضوع در دست بررسی است و موضوع برای جلوگیری از حوادث مشابه به کابل برای تصمیم گیری اطلاع داده شده است. 

کریمی آمار دقیقی از تلفات این حادثه ارائه نکرده است. 

پاکستان اعلام کرده است که در حال فنس‌کشی مرز مشترک با افغانستان بوده و تاکنون به این دلیل چندین بار میان نظامیان دو کشور درگیری رخ داده است. 

/پایان پیام/


https://dailies.ir/22/09/2022/%da%a9%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2-%d9%be%d8%a7%da%a9%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%b2-%d8%a7%d9%81%d8%ba%d8%a7/