تربیت نسل پیشگامان تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، در بیانیه سازمان دانش‌آموزی به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمده است: دهه فجر انقلاب اسلامی، دهه ماندگار در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی و اوج بالندگی و افتخارآفرینی ملت بصیر و دین‌باورمان است که در بهمن ۱۳۵۷ با خیزش عظیم ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی(ره) و با ایثار خون شهدا شکل گرفته است.

نظام برآمده از انقلاب جوانان ۵۷ هنوز و همواره به نیرو و فکر جوان نیاز دارد. بی‌شک تزریق این انرژی تازه سرعت مضاعفی به پیشرفت کشور و کارآمدی نظام خواهد بخشید؛ به ویژه آنکه اکنون این جوانان به راحتی می‌توانند در کنار مدیران و مسؤولان نسل اول و دوم انقلاب‌، تجربه‌اندوزی و تمرین مدیریت کنند. با پیروی از بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان را که امیدهای برآمده از انقلابند، دریابیم تا نظام ما پویا و پرفروغ در عرصه جهان همچنان بدرخشد.

این بیانیه می‌افزاید: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال 1357 نقطه عطفی در خیزش‌های اسلامی صده اخیر است. انقلاب ایران به لحاظ داشتن ماهیت اسلامی و اهداف دینی در همان دوران اولیه تولد خود، دل‌های آحاد مسلمانان از مذاهب اسلامی را به خود جلب کرد و بارقه‌ای از امید آفرید و این همه بخاطر آن بود که انقلاب ایران پرچمدار اسلام یعنی آرمان و آرزوی بیش از یک میلیارد مسلمان شده بود.

قبل از انقلاب اسلامی بسیاری از مفاهیم و آموزه‌های دینی در کنج کتابخانه‌ها خاک می‌خوردند و بسیاری از ارزش‌های اسلامی منسوخ یا تحریف می‌شدند و از اسلام جز پوسته‌ای ظاهری که بیشتر به کار فردی و شخصی می‌آمد، چیزی باقی نمانده بود.

پیروزی انقلاب اسلامی در واقع احیای دوباره اسلام و جان گرفتن دگرباره قهرمان تاریخ اسلام بود و به همین دلیل توانست دل و جان مسلمانان جهان را به خود گره بزند و امت اسلامی را به تحرک و تکاپو وا دارد.

سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهادی تربیتی و با سرلوحه قرار‌دادن آرمان‌های نورانی امام راحل(س) و با اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری با الگو قرار‌دادن شهیدان راه انقلاب، زمینه‌سازی مطلوب به منظور تربیت نسل پیشگامان تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب را مهم‌ترین مأموریت خود می‌داند و با روحیه‌ای مصمم و اراده‌ای مستحکم به مجاهدت فرهنگی و تربیتی خود در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و دفاع از حریم مقدس نظام جمهوری اسلامی که به وصیت شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی‌(ره) قرارگاه کنونی حسین بن علی(ع) محسوب می‌شود، با قدرت و قوت ادامه خواهد داد.


تربیت نسل پیشگامان تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب