کاهش موج ابتلا به آنفولانزا در هفته گذشته/ جانباختگان کرونا در ۲ ماه گذشته به کمتر از ۱۰ نفر رسید

باشگاه خبرنگاران جوان :
بهرام عین اللهی گفت: در ۲ ماه گذشته  آمار مرگ و میر کرونا در کشور به کمتر از ۱۰ نفر رسیده است و حتی  در بعضی روز‌ها به صفر رسید؛ در حالی که اکنون در آمریکا بالای ۲۰۰ نفر و در اروپا بالای ۱۰۰ نفر مرگ و میر اتفاق می افتد.
او گفت: متاسفانه موج جدید کرونا در کشور‌های شرقی مانند ژاپن و کره در حال افزایش است؛ اما سعی می‌کنیم این وضعیت را در کشور خود حفط کنیم.
او افزود: از مردم خواهش می‌کنیم حتما واکسیناسیون را انجام دهند؛ چرا که در هر سال انجام یک بار واکسیناسیون لازم و برای امسال یک دز یادآور برای همه لازم است. البته استفاده از ماسک هم با توجه به حضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها بسیار مهم است.
عین اللهی به برگزاری جام جهانی فوتبال نیز اشاره کرد و گفت: مردم از کشور‌های مختلف برای جام جهانی به قطر می‌روند و خطر افزایش  شیوع ویروس کرونا در این کشور وجود دارد. قرار بر این شد کسانی که به قطر می‌روند، تست‌های لازم را انجام دهند. توصیه می‌کنیم حتما دز یادآور واکسن را دریافت کنند و در برگشت نیز حتما کنترل تست RCR انجام می‌شود تا آلودگی دوباره به کشور باز نگردد.
وزیر بهداشت با عنوان کردن این موضوع که همه گیری آنفولانزا در کشور کاهش یافته است، گفت: به دنبال آن هستیم که به زودی مراکز درمان سرطان را افزایش دهیم.
او گفت: اکنون ۱۰۰ مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور وجود دارند و امیدوار هستیم بتوانیم در جهت پیشگیری از سرطان در جلسات آتی شورای عالی سلامت کار کنیم.
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

کاهش موج ابتلا به آنفولانزا در هفته گذشته/ جانباختگان کرونا در ۲ ماه گذشته به کمتر از ۱۰ نفر رسید