پرداخت کارانه ۳ ماهه پرستاران به صورت علی الحساب تا ۳ روز دیگر

باشگاه خبرنگاران جوان :
عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: با پیگیری‌های انجام شده اردیبهشت ۱۴۰۱ دستورالعمل نهایی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در هیئت دولت تصویب، با ارزش سنجی نسبی خدمات پرستاری توسط بیمه، قیمت گذاری‌ها بر اساس بسته خدمتی تدوین و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.
وی افزود: پرداختی‌ها در فاز اول برای ۲۰۰ هزار پرستار شاغل در مراکز درمانی برای سه ماه به صورت علی الحساب است که امروز نامه آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شده و تا ۳ روز آینده به پرستاران پرداخت می‌شود. هفته آینده نیز در فاز دوم، دوباره مبالغی واریز خواهند شد.
وی تصریح کرد: در مجموع پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در بودجه سال ۱۴۰۱ تخصیص یافته و همه پرستاران در تمام مقاطع تحصیلی، در تمام بخش‌های پرستاری، با هر نوع وضعیت استخدامی در همه مراکز درمانی و بیمارستانی در بخش‌های دولتی و خصوصی مشمول این قانون تعرفه گذاری هستند.
به گفته عبادی، این مبلغ به عنوان تعرفه خدمات پرستاری (کارانه) بر اساس مصوبه هیئت وزیران که امسال تعیین شده است به طور مستقیم در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار می‌گیرد و بر اساس دستورالعمل نحوه بازتوزیع قانون تعرفه گذاری پرستاری که با همکاری سازمان نظام پرستاری و معاونت‌های پرستاری، توسعه و درمان وزارت بهداشت تدوین شده، کارانه پرستاران پرداخت می‌شود.
معاون وزیر بهداشت افزود: در دولت سیزدهم برنامه را بر سه محور مطالبات، توسعه و ایجاد کلینیک‌ها و تخصصی سازی متمرکز کردیم تا اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵ سال، ایجاد کلینیک‌های پرستاری و پیگیری بیمار و افزایش انجمن‌های تخصصی پرستاری به سرانجام برسد.
گفتنی است قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه‌های پرستاری به صورت طرح نمایندگان مجلس در قالب یک ماده واحده و دو تبصره در تاریخ ۶ تیر ۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب و ۱۳ تیر همان سال به تایید شورای نگهبان رسید. با تاکید رهبر معظم انقلاب، پس از ۱۴ سال مسکوت ماندن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، روند اجرایی شدن آن به جریان افتاد. باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

پرداخت کارانه ۳ ماهه پرستاران به صورت علی الحساب تا ۳ روز دیگر