اتمام فاز نخست ساماندهی سامانه‌های وزارت بهداشت

باشگاه خبرنگاران جوان :
مهندس اعظمی، معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: بسیاری از نرم‌افزار‌ها و سامانه‌ها می‌توانند در حوزه سلامت نقش تسهیل‌گری را ایفا کنند و اثربخشی آن‌ها زمانی خواهد بود که متمرکز شوند که در تلاش هستیم این اتفاق در همه ابعاد در وزارت بهداشت صورت گیرد.
علی اعظمی، معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به تاکیدات دکتر عین‌اللهی در خصوص لزوم ساماندهی و یکپارچه‌سازی سامانه‌های وزارت بهداشت، عنوان کرد: در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل دسترسی مردم به خدمات الکترونیک نظام سلامت، فاز نخست ساماندهی سامانه‌های وزارت بهداشت به پایان رسیده است.
وی در ادامه ضمن اشاره به این نکته که سامانه‌های حوزه سلامت باید نظام‌مند شوند تا کیفیت خدمات‌دهی به مردم افزایش یابد، تصریح کرد: با بررسی‌های کارشناسی انجام شده و تعامل معاونت‌ها و مدیریت‌های مختلف وزارت بهداشت، سامانه‌های این وزارت به ۱۲۰ سامانه کاهش یافته است.
وی با اشاره به این که نقاط قابل‌بهبود زیادی در سامانه‌های حوزه وزارت بهداشت وجود دارد اظهار کرد: در تلاش هستیم طبق استاندارد‌های فناوری اطلاعات، سامانه‌های حوزه سلامت را ساماندهی کنیم تا کدینگ داده‌ها به‌صورت واحد درآمده، حجم داده‌ها کاهش یافته و با سهولت بیشتری در دسترس قرار گیرد و مردم نیز بتوانند به بهترین شکل ممکن از خدمات آنلاین سلامت بهره‌مند شوند.
معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که به زودی در فاز‌های بعدی ساماندهی سامانه‌های وزارت بهداشت، با بهره‌گیری از خرد جمعی و نظرات نخبگان و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات علاوه بر این که تعداد سامانه‌های فعلی کاهش یابد، سامانه‌های دانشکده‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تابعه نیز ساماندهی شود. باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

اتمام فاز نخست ساماندهی سامانه‌های وزارت بهداشت