انقلاب، تکریم مقام زن، تحکیم بنیاد خانواده| نتایج اسف‌بار ضدیت با نگاه قرآنی به زن در غرب مشهود است

خبرگزاری فارس :

 

مرضیه افشارنیا فعال دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری هفتمین روز از دهه فجر امسال با عنوان «انقلاب، تکریم مقام زن، تحکیم بنیاد خانواده» گفت: میان تمامی مخلوقات، انسان دارای مقام ویژه ای است به گونه ای که پس از خلق او خداوند به خود تبریک گفتند و چنین خلقتی را ستوده است. بنابراین زن نیز به مقتضای آفرینش خود از جایگاه ممتاز و ویژه ای برخوردار است که مرد قابلیت جانشینی آن را ندارد.

عضو مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تاکید کرد: دین مبین اسلام جایگاهی خاص برای بانوان قائل است و افزون بر والایی نقش مادری زن به جایگاه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بانوان به خوبی پرداخته است؛ لذا یکی از آموزه‌های رسول‌خدا (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) که به صورت‌های مختلف در سخن و سیره ایشان تکرار شده، اعتقاد به کرامت زن است و تکریم زنان یکی از نشانه‌های ایمان ذکر شده است. 

افشارنیا یادآور شد: قرآن کریم به صراحت از بانوانی نام برده که از خانواده رسالت تا پادشاهی الگو و آینه تمام نمای سلوک بشریت بوده اند و این نشان می دهد بر خلاف ادعا و تصور شهوانی غرب، زن از نگاه اسلام و قرآن دارای کرامت انسانی والا است.

این فعال دانشجویی افزود: پس از انقلاب، ایران اسلامی با تکیه بر نگاه قرآنی به جایگاه والای بانوان اهتمام ویژه داشته است. قرآن کریم انسانیت انسان را به روح آدمی نسبت می دهد، نه به جسمانیت او که برگرفته از جنسیتش باشد.

وی ادامه داد: امام راحل نقش زن در جامعه را بسیار با ارزش و مهم می‌داند و می‌فرمایند: ” نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است؛ برای اینکه بانوان علاوه بر اینکه خودشان یک قشر فعّال در همه ابعاد هستند، قشرهای فعّال را در دامن خودشان تربیت می‌کنند. خدمت مادر به جامعه از خدمت معلّم بالاتر است، و از خدمت همه کس بالاتر است و این امری است که انبیا می‌خواستند. می‌خواستند که بانوان قشری باشند که آنها تربیت کنند جامعه را، و شیر زنان و شیر مردانی به جامعه تقدیم کنند.”

افشارنیا گفت: بانوان از تمام استعدادها و کمالاتی که مرد برخوردار است، بهره مند هستند، حتی از نبوت که از آن به عنوان نبوت تشریفی یاد می شود، برخوردارند که خود ظرفیتی تکلیفی است.

عضو مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اضافه کرد: برخلاف نظریه رئوفانه اسلام نسبت به زنان، غرب دیدگاه دیگری را پیش گرفته اما نتیجه اسف بار این دیدگاه به وضوح قابل رویت است از طلاقهای بسیار گرفته تا بی بند و باری و  آسیب های بی شمار به بانوان و باز هم غرب مدعی در این مسئله با شکست سهمگینی مواجه شده است.


https://dailies.ir/07/02/2022/%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8%d8%8c-%d8%aa%da%a9%d8%b1%db%8c%d9%85-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%85-%d8%b2%d9%86%d8%8c-%d8%aa%d8%ad%da%a9%db%8c%d9%85-%d8%a8%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%af-%d8%ae%d8%a7%d9%86/