سومین همایش بیانیه گام دوم فردا با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار محمد رضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) از برگزاری همایش گام دوم انقلاب خبر داد و اظهار داشت: سومین همایش بیانیه گام دوم با رویکرد مکتب شهید سلیمانی، الگوی جریان حلقه های میانی تمدن ساز فردا با حضور رئیس جمهور و مسئولان کشوری و لشگری برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این همایش ۱۰۶ نشست تخصصی در قالب همایش یک روزه در بیش از ۵۰ دانشگاه کشور برگزار شده است و ۲۸۰ مقاله نیز به دبیرخانه همایش ارسال شد.

آهنگر، بیانیه گام دوم انقلاب را سندی مهم در تعیین سیاست های راهبردی نظام عنوان کرد و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب  را بالاترین سند راهبردی بعد از قانون اساسی تلقی می کنیم و برای این سند راهبردی،سعی شده است که به عنوان گفتمان غالب محور مقاومت و انقلاب اسلامی تلقی شود تا نقشِ همه در بیانیه گام دوم مشخص شود.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) عنوان کرد: در راستای برنامه های عملیاتی در داخل کشور یک تقسیم کار ملی بین همه نهادها و سازمان ها شکل گرفته است و باتوجه به این که کشور در حال تدوین برنامه ۵ ساله هفتم است می تواند ادامه راه، برنامه تحقق بیانیه گام دوم باشد.

حسنی آهنگر افزود: برای رسیدن به اهداف مان در بیانیه گام دوم،  آن چیزی که مطالبه جدی مقام معظم  رهبری (مدظله العالی) است و  می تواند ما را به آرمان بلند این بیانیه  برساند، سازماندهی و انضباط بخشی، تسریع و شتاب دهی  به حرکت عمومی جامعه و حضور بیشتر است.

وی با بیان اینکه  بسیج، در حوزه دفاع مقدس ایفای نقش کرده است، تصریح کرد: ما در این ۴۳ سال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، همیشه با چالش هایی روبرو بودیم که با بصیرت و حضور و نقش آفرینی  مردم آنها را حل کردیم . 

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین( ع ) گفت: جامعه دانشگاهی و نخبگانی کشور موتور پیشران  قطار پیشرفت انقلاب اسلامی هستند و می توانند به عنوان جریان حلقه های میانی ایفای نقش و برای حضور مردم در حل نظام مسائل اساسی کشور  زمینه سازی کنند.

وی با اشاره به نظام مسائل اساسی کشور، اضافه کرد: همایش اول روی تدوین، استقرار و ارائه الگوهای نظام های نهادی و انقلابی تمرکز داشت و دوستان در کارگروه ها و دانشگاه های مختلف، فعالیت ها را ادامه دادند.

وی ادامه داد: در همایش دوم برای تحقق نظام های انقلابی و اسلامی نیاز به مدیران جهادی و کارگزاران انقلابی داشتیم و تربیت کارگزاران نیاز به الگو و اسوه داشت و ما سعی کردیم مکتب شهید سلیمانی و شاخصه های آن را تدوین و  دنبال کنیم و با ارائه این مکتب ،الگوی مدیران جهادی و کارگزاران انقلابی را تدوین کنیم.

حسنی آهنگر افزود: مکتب شهید سلیمانی متعلق به جریان ها و حلقه های میانی و  انقلابی است چرا که شهید سلیمانی از مردم بود و به عنوان یک فرمانده، عمل می کرد. 

وی ادامه داد: در کشور گروه های جهادی، انجمن ها و نهادهای خودجوش بصورت غیر سازمان یافته فراوانی داریم که میدان‌دار گروه های جهادی هستند و باید برای حضور در عرصه ها ایفای نقش کنند و در سطح بزرگتر این ایده ها را تامین کنند تا عمق بخشی انقلاب اسلامی، فراهم شود.

حسنی آهنگر با بیان اینکه همایش سوم به جریان های میانی اشاره دارد،  یادآور شد: علاوه بر ۱۰۶ نشست تخصصی، در قالب همایش های یکروزه در بیش از ۵۰ دانشگاه کشور و ۲۸۰ مقاله ای که به دبیرخانه همایش ارسال شد، ۵ نشست بین المللی نیز  در کشورهای جبهه مقاومت داشتیم که ۲۷ مقاله توسط آنها به دبیرخانه ارسال شده است که در روز همایش مقالات برگزیده معرفی و از نویسندگان آنها تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام / 


https://dailies.ir/07/02/2022/%d8%b3%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%88%d9%85-%d9%81%d8%b1%d8%af%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1/