اکثریت دانشجویان بازداشتی آزاد شده‌اند/ فضای دانشگاه‎‌ها آرام است

خبرگزاری ایرنا :

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با بیان اینکه فضای دانشگاه‌ها آرام است و دانشجویان در کلاس‌ها حضور می‌یابند، گفت: دانشگاه برای ما مهم است اکثر قریب به اتفاق دانشجویان ما دلبسته نظام هستند و فکر و ذکر آنها مسائل آموزشی و پژوهشی و تلاش برای پیشرفت کشور است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: اکثریت دانشجویان امروز سر کلاس‌ها حاضر هستند و به تحصیل می‌پردازند و صف خود را از عده قلیلی که سعی دارند آرامش دانشگاه‌ها را بر هم بزنند، جدا کرده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد دانشجویانی که در ناآرامی‌های دانشگاه‌ها حضور داشتند، گفت: طبق گزارشی که به  کمیسیون آموزش رسیده است اکثر قریب به اتفاق دانشجویان بازداشتی آزاد شدند و تنها عده کمی برای بررسی بیشتر در بازداشت نگه داشته شده‌اند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: آمریکا نمی تواند ایران قدرتمند را تحمل کند و ببیند جمهوری اسلامی ایران در برابر همه فشارهای غرب ایستادگی می‌کند به همین دلیل با ترفندهای مختلف سعی دارد ایران قدرتمند را از ادامه مسیر پیشرفتش باز دارد.

وی افزود: در طول چهل و سه سال گذشته جمهوری اسلامی شاهد ترفندهای مختلف دشمن برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است که همگی این تلاش‌ها به شکست منتهی شده، فوت خانم امینی یک بهانه است، اغتشاشگران می‌خواهند به این بهانه فضای کشور را دچار آشوب کرده و نظام را با چالش مواجه سازند.

اکثریت دانشجویان بازداشتی آزاد شده‌اند/ فضای دانشگاه‎‌ها آرام است