استفاده از عنوان «گام دوم انقلاب» در نام احزاب و تشکل‌های سیاسی ممنوع شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار حوزه حزاب ایرنا، عبدالله مرادی ظهر امروز (دوشنبه) در نشستی با خبرنگاران درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، با بیان اینکه امروز پنجمین جلسه این کمیسیون در سال جاری برگزار شد، گفت: دولت نسبت به احزاب و تشکل‌های سیاسی رویکرد تسهیل‌کنندگی دارد و تلاش می‌کند فعالیت احزاب، تشکل‌ها و نخبگان سیاسی در فرآیندهای قانونی به سهولت انجام شود.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ادامه داد: این تفکر دولت را در راستای نشاط سیاسی ارزیابی می‌کنیم؛ احزاب باید بتوانند در فضای سیاسی ایده‌ها و طرح‌های خود را آزادانه بیان کنند و در کنار آن نسبت به مواضع و مسئولیت‌های خود مسئولیت‌پذیر باشند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: خانه احزاب محور این نشاط سیاسی است و دولت از ابتدای کار با تلاش خانه احزاب سعی در حمایت از احزاب داشته است و از فعالیت‌ها احزاب استقبال کرده است.

مرادی افزود: یکی از دستورات جلسه امروز به موضوع خانه احزاب باز می‌گردد؛ طبق تبصره ۷ ماده ۱۰ قانون احزاب، کمیسیون باید دبیری را برای خود انتخاب می‌کرد که بنده با حفظ سمت به عنوان دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب شدم.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تاکید کرد: گزارش برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب و انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب به کمیسیون ماده ۱۰ ارائه و مقرر شد که این کمیسیون طبق اساسنامه، بررسی‌ها و اقدامات خود را طبق قانون احزاب انجام دهد.

وی بیان کرد: موضوع تأسیس حزب «ایران قوی» نیز در جلسه امروز بررسی شد و در نهایت با اصل تاسیس این تشکل سیاسی مخالفت شد؛ در نتیجه هرگونه فعالیت سیاسی تحت این نام توسط افراد پیشنهاد دهنده این تشکل و دیگران تخلف محسوب می‌شود.

مرادی اضافه کرد: مصوبه بعدی نیز مربوط به ممنوعیت استفاده از عنوان «گام دوم انقلاب» یا عناوین مشابه در احزاب و تشکل‌های سیاسی است و درخواست ما از رسانه‌ها این است که این مصوبه را اعلام و اطلاع‌رسانی کنند.

https://dailies.ir/20/09/2022/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%b9%d9%86%d9%88%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%88%d9%85-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d9%86%d8%a7/