کشف سیارک خطرناکی که زمین را تهدید می‌کند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، یکی از سه سیارک تازه کشف شده یکی از بزرگترین سیارک های شناخته شده است که به طور بالقوه برای زمین خطرناک تلقی می شود و عرض آن تقریباً 1.6 کیلومتر بوده و دارای مداری است که ممکن است مدار زمین را قطع کند.

ویرانی که در صورت برخورد یک سنگ فضایی بزرگ با زمین رخ می دهد واضح است. بنابراین ناسا و سازمان‌های دیگر فضایی در حال رصد آسمان هستند تا هر چیزی را که ممکن است در آینده در مسیر زمین قرار گیرد شناسایی کرده و با آن مقابله کنند.

تیمی از ستاره شناسان با استفاده از دوربین موسوم به انرژی تاریک (DECam) تین سه سیارک جدید را در همسایگی زمین کشف کرده اند. یکی از آنها که PH27 2021 نامگذاری شده است، حدود 1 کیلومتر (0.6 مایل) عرض دارد و از هر جسم کشف شده قبلی به خورشید نزدیکتر است. دمای سطح آن گاهی به حدود 500 درجه سانتیگراد می رسد که می تواند سرب را ذوب کند.

دومین سیارک که با نام 2021 LJ4 شناخته می‌شود، کوچک‌تر است و وسعتی بین 300 تا 400 متر دارد و مداری کاملاً در مسیر مدار زمین دارد و در طول حرکت خود از مسیرهای حرکت زهره و عطارد عبور می‌کند.

اما سومین سیارک تازه کشف شده خطرناک ترین آنهاست. این صخره که با نام 2022 AP7 شناخته می‌شود، قطر عظیمی معادل 1.5 کیلومتر دارد که اندازه نگران‌کننده‌ای است. ستاره‌شناسان هر چیزی با عرض بیش از 1 کیلومتر را در صورت برخورد بالقوه با زمین «قاتل سیاره» می‌دانند. بدتر از آن، 2022 AP7 دارای مداری است که آن را به اندازه کافی به مدار زمین نزدیک می کند تا به عنوان یک سیارک بالقوه خطرناک واجد شرایط بررسی شود. از همین رو بررسی ها برای پی بردن به مسیر حرکتی دقیق آن در آینده در حال انجام است.

پایان پیام/

 


کشف سیارک خطرناکی که زمین را تهدید می‌کند