پرتاب ماه‌نورد ناسا باز هم به تعویق افتاد!/ طوفان استوایی مانع جدید برای «آرتمیس 1»

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، ناسا بار دیگر پرتاب آرتمیس 1 را به دلیل نزدیک شدن طوفان استوایی نیکول به تعویق انداخت. این سازمان برای پرتاب در اوایل صبح 23 آبان (14 نوامبر) برنامه ریزی کرده بود، اما اکنون در حال برنامه ریزی برای پرتاب مجدد در 25 آبان (16 نوامبر) است.

این تاخیر به دلیل تهدید ناشی از طوفان استوایی نیکول است. پنجره پرتاب جدید به ایمن بودن کافی برای بازگشت کارمندان ناسا به محل کار و همچنین بازرسی ها پس از اتمام طوفان بستگی دارد.  تیم ها در حال ایمن سازی تجهیزات، اموال و امکانات در مرکز فضایی که در وضعیت HURCON (شرایط طوفان) III قرار دارد، هستند.

آرتمیس 1 یک ماموریت آزمایشی برای بردن انسان به سطح ماه است که برای اولین بار در بیش از نیم قرن گذشته انجام می شود. با این حال، تلاش‌های ناسا برای پرتاب SLS و اوریون در چند ماه گذشته با مشکلات فنی و آب‌وهوای نامناسب همراه بوده است.

ناسا پیش از این نیز بارها اقدام به پرتاب این ماه نورد کرده بود اما هربار با مشکلی در پرتاب روبرو شد. اولین بار قرار بود این موشک در 7 شهریور (29 آگوست) به فضا پرتاب شود اما به دلیل مشکلاتی این عملیات انجام نشد. پس از این ناکامی ناسا دو بار برای انجام این ماموریت در ماه سپتامبر تلاش کرد که باز هم با شکست مواجه شد و تاریخ جدید عملیات برای 23 آبان  (14 نوامبر) برنامه ریزی شده بود که باز هم به تاخیر افتاد.

پایان پیام/

 


پرتاب ماه‌نورد ناسا باز هم به تعویق افتاد!/ طوفان استوایی مانع جدید برای «آرتمیس 1»