پیکرمرحوم روستاآزاد در میان اهالی علم تشییع شد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ امروز چهارشنبه 20 مهرماه، مراسم‌ تشییع پیکر دکتر رضا روستا آزاد، رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف، در میان غم و اندوه  خانواده و جمعی از استادان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه مقابل دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در ابتدای مراسم رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف ضمن تشکر از خانواده دکتر روستا آزاد برای موافقت با برگزاری مراسم تشییع وی در دانشگاه با ذکر خاطره‌ای گفت: وقتی قرار شد برای فرصت مطالعاتی به آمریکا بروم‌ تنها توصیه ایشان به من این بود که خودت باش و دکتر روستا آزاد به معنی‌ واقعی در همه شرایط خودش بود.

سپس حجت‌الاسلام رستمیان، مسوول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه‌های کشور دکتر روستا آزاد را مجاهد تلاش‌گر نامید و گفت: خصال نیک تلاش‌گری و برای خدا کار کردن و نهراسیدن از ملامت ملامت‌گران در مسیر اهداف عالی که برای کشور می‌دید از مهم‌ترین ویژگی‌های وی بود.

در ادامه سهراب‌پور از روسای پیشین دانشگاه نیز در این مراسم از علاقه خود به مرحوم روستا آزاد مانند علاقه‌اش به فرزند خود گفت و افزود: در تمام مدت عمرش در کارهای اجرایی، فناوری و پیشرفت دانشگاه فداکاری کرده است.  دکتر برای کشور و دانشگاه یادگاران مهمی بجا گذاشته است و می‌توان گفت زندگی خود را فدای نظام و پیشرفت کشور کرد.

سجاد روستا آزاد فرزند رضا روستا آزاد نیز در این مراسم طی سخنان کوتاهی ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان در مراسم از تلاش‌های وی در مسیر علم و پیشرفت کشور گفت.

پس از مداحی و روضه‌خوانی، پیکر مرحوم روستا آزاد با حضور دانشگاهیان و دوستداران ایشان تا سر در دانشگاه شریف تشییع و‌ پس از اقامه نماز به قطعه نام‌آوران بهشت زهرا(س) منتقل شد.

مرحوم رضا روستا آزاد رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف روز گذشته پس از یک‌دوره بیماری در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) درگذشت.

 

پایان پیام/


پیکرمرحوم روستاآزاد در میان اهالی علم تشییع شد