بسته خودآموز کلاس اولی‌ها در ۸ هزار و ۳۰۰ مدرسه روستایی توزیع می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، معصومه نجفی پازوکی روز دوشنبه در نشست تخصصی معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر اظهار داشت: برای آموزش اول ابتدایی به مداخله اورژانسی نیاز است و در این راستا، بسته خودآموز اول ابتدایی با تغییر رویکرد، اساس شکل‌گیری تفکر را شکل می‌ دهد زیرا دانش آموز گام به گام خود مفهوم‌سازی می‌کند تا قدرت تجزیه و تحلیل مطالب را داشته باشد.

وی افزود: در معاونت ابتدایی از ساختار هرمی به ساختار شبکه‌ای پیش می‌رویم و در زمینه برنامه‌های درسی کل تمرکز به توانمندسازی معلمان است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اظهارداشت: ۳۶۰ هزار معلم برای دروس علوم، فارسی، ریاضی و هدیه‌های آسمانی در سه سال آینده آموزش داده می‌شود.

محمد محمدی مدیر کل آموزش پیش دبستانی و ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه این مراسم درباره سامانه جذب بازماندگان از تحصیل گفت: در این سامانه علت بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان بررسی می‌شود.

وی افزود: همچنین براساس اطلاعات این سامانه، گروهی از دانش‌آموزان که قابل آموزش نیستند و گروه‌های قابل انعطاف در آموزش توسط گروه‌های جهادی مشخص شدند.

محمدی با بیان اینکه در سامانه جذب بازماندگان از تحصیل به صورت برخط و به روز با تیمی جهادی و انقلابی پای کار هستیم، یادآور شد: دسترسی به نام و نشانی جذب شدگان در گروه بازمانده از تحصیل ثبت می شود تا یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی یعنی باسوادی دانش‌آموزان محقق شود.

بسته خودآموز کلاس اولی‌ها در ۸ هزار و ۳۰۰ مدرسه روستایی توزیع می‌شود