کشف ۱۳۷ دستگاه خودروی سرقتی/ سارقان حرفه‌ای خانه‌های غرب و شرق تهران دستگیر شدند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ سلمان آدینه وند اظهار داشت: از جمله ماموریت های این یگان، گشت زنی های هدفمند در سطح حوزه است که به محض اینکه ماموران به تردد خودرویی مشکوک می شوند سوابق خودرو را استعلام و در صورت سرقتی بودن، از تردد خودرو جلوگیری و متوقف می کنند.

فرمانده یگان امداد پلیس تهران با اشاره به اینکه در ۱۵ روز گذشته ۱۳۷ دستگاه خودروی سواری سرقتی توسط کارکنان این یگان شناسایی شد، افزود: با دستگیری رانندگان و سرنشینان خودروهای شناسایی شده، خودروهای کشف شده برای سیر مراحل قانونی تحویل کلانتری محل دستگیری می شود.

سرهنگ آدینه وند از شهروندان خواست در صورت مشاهده تردد خودروهای مشکوک از قبیل فاقد پلاک انتظامی، مخدوش بودن پلاک انتظامی حتما با پلیس ۱۱۰ تماس حاصل بگیرند و موضوع را اطلاع رسانی کنند.

کشف ۳۰ فقره سرقت لوازم خودرو

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۲ سارق حرفه ای لوازم خودرو و اعتراف متهمان به ۳۰ فقره سرقت خبرداد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم خودرو در محله غیاثی رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار عملیات کلانتر غیاثی قرار گرفت و گشت زنی های هدفمند افزایش یافت.

سرهنگ جلیل موقوفه ای افزود: گشت زنی های هدفمند ادامه تا اینکه روز گذشته ماموران راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو سواری پراید سفید رنگ که در حال پرسه زنی در اطراف خودروهای پارک شده بود، مشاهده کردند و رفتار متهمان را تحت مراقبت قرار دادند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان با شناسایی خودرویی متوقف و به سرقت از داخل آن پرداختند ادامه داد: ماموران سریعا وارد عمل شده و راننده خودرو با مشاهده ماموران با سرعت از محل متواری و سرنشین خودرو دستگیر شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در این عملیات راننده متواری نیز پس از مدتی دستگیر و در بازدید از داخل خودرو، وتعدادی لوازم خودرو سرقتی از قبیل باتری، ضبط و باند، پنل ضبط، جک و جعبه ابزار و لاستیک کشف و متهمان در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر ۳۰ فقره سرقت لوازم خودرو معترف شدند.

وی همچنین از دستگیری سارق دوچرخه و مالخر اموال سرقتی در شهرک گلستان خبر داد و گفت: از مخفیگاه مالخر هشت دستگاه دوچرخه به سرقت رفته کشف شد.

کشف ۱۳۷ دستگاه خودروی سرقتی/ سارقان حرفه‌ای خانه‌های غرب و شرق تهران دستگیر شدند

دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه‌های غرب و شرق تهران

رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه‌های غرب و شرق تهران خبر داد و گفت: با وقوع یک فقره سرقت محتویات داخل منزل در شرق تهران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی اظهار کرد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، سارقان با تخریب درب وارد خانه شدند و اموال سرقتی را از جمله طلا، پول، تلفن‌همراه، لپ‌تاپ گرانقیمت را به سرقت برده و متواری شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی در گام نخست با اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند سارقان تلفن‌همراه مال باخته را به یک موبایل‌فروشی در مرکز تهران برده و قصد فروش آن را دارند.

سرهنگ ولیپور گودرزی عنوان کرد: کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی در گام بعدی راهی محل مورد نظر شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم هویت و مخفیگاه سارقان را در غرب استان تهران شناسایی کردند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند و به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با بیان اینکه اموال سرقتی زیادی از خانه متهمان کشف شد، افزود: سارقان پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت متعدد از خانه‌های شرق و غرب تهران اعتراف کردند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان مشخص شد، دو متهم سابقه دار در زمینه موادمخدر دارای سوابق کیفری هستند.

دستگیری سارق حرفه‌ای خانه‌های جنوب تهران

وی همچنین از دستگیری سارق حرفه‌ای خانه‌های جنوب تهران خبر داد و گفت: با وقوع سرقت‌های سریالی از خانه‌های شهروندان در جنوب تهران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ ولیپور گودرزی افزود: در تحقیقات ابتدایی مشخص کرد، متهمان با تخریب درب وارد خانه‌های مردم شده و اقدام به سرقت اموال با ارزش آنها کرده‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در گام نخست با بهره‌گیری از روش های علمی کشف جرم و تحقیقات شبانه‌روزی هویت دو متهم را شناسایی کردند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان در یک قدمی دستگیری سارقان قرار بگیرند گفت: کارآگاهان در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه یکی از متهمان را در جنوب تهران شناسایی کردند و وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: کارآگاهان پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهم مذکور شدند و وی را با در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

سرهنگ ولیپور گودرزی گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت از خانه‌های شهروندان با همدستی یکی از دوستان خود اعتراف کرد.

کشف ۱۳۷ دستگاه خودروی سرقتی/ سارقان حرفه‌ای خانه‌های غرب و شرق تهران دستگیر شدند