نامه رئیس کل نظام پزشکی به رئیس جمهور درباره تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۲

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، محمد رئیس زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رئیس جمهور در خصوص تعیین تعرفه خدمات سلامت بر اساس نرخ واقعی و قبل از تصویب لایحه بودجه درخواست کرد.

در این نامه آمده است: احتراما به استحضار می‌رساند بر اساس ماده 8 قانون بیمه همگانی سلامت و نیز ماده 9 قانون احکام دائمی کشور ، شورای عالی بیمه سلامت مکلف است تعرفه های خدمات سلامت را بر اساس قیمت‌های واقعی و نرخ سرانه حق بیمه درمانی، قبل از تصویب بودجه سال بعد در هیات وزیران، تعیین و به تصویب هیات وزیران برساند.

نتیجه این ترک فعل در شورای عالی بیمه سلامت در سال های اخیر منجر به تعیین تعرفه های دستوری، افزایش پرداختی از جیب مردم، عدم امکان ساخت و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت و بروز ناهنجاریهای متعدد در رابطه مالی بیمار با بخش بهداشت و درمان شده است.

بدون شک سیاست متعالی و مردم محور جناب عالی مبنی بر کاهش تا 50 درصد پرداختی از جیب مردم، بدون عمل به قوانین فوق الذکر محقق نخواهد شد.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید به قید فوریت شورای عالی بیمه سلامت، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه اقدامات قانونی لازم را به عمل آورندتا مشابه سال جاری حوزه سلامت دچار مشکلات تعیین تعرفه و تاخیر در ابلاغ آن نگردد.

پایان پیام/


نامه رئیس کل نظام پزشکی به رئیس جمهور درباره تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۲