مواد غذایی در سوله‌های مدیریت بحران نگهداری نمی‌شود/انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن اشتباه است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا زاکانی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این سوله‌ها اره، تیشه، موتور برق، و بیل و چادر و مواد امداد اولیه وجود دارد و هیچ مواد غذایی در این سوله ها وجود ندارد.

وی افزود: اکنون از سوله‌های مدیریت بحران به صورت چند وجهی در مواقع غیربحران استفاده می‌شود اما مدیریت همه سوله‌ها با سازمان پیشگیری از بحران شهرداری تهران است.

انتشار فهرست ساختمان‌های ناایمن تهران اشتباه است

شهردار تهران درباره منتشر نشدن فهرست ساختمان‌های ناایمن پایتخت گفت: اعلام فهرست، اشتباه است و اگر فهرست ارائه کنیم از فردا کسی در شهر نمی‌ماند؛ مهم این است که این ساختمان‌ها ایمن شوند. در گذشته به همه چیز به صورت تک‌بعدی نگاه شده است و مشکل این ساختمان‌های ناایمن فقط از لحاظ آتش نشانی مورد بررسی قرار گرفته اما همه چیز ایمنی آتش نشانی نیست.

به گفته وی، اکنون ۲۲ گروه از ۹ دستگاه دست به دست هم دادند تا ساختمان‌های بالای ۶ طبقه شناسنامه‌دار شود؛ این کار را از ساختمان‌های بلند آغاز می‌کنیم و تا ساختمان‌های با طبقات پایین‌تر ادامه پیدا می‌کند.

زاکانی درباره واگذاری برخی املاک شهرداری تهران به افراد حقیقی و حقوقی که از گذشته اتفاق افتاده است، افزود: تعدادی از املاک در دست افراد بوده و تعدادی جزو تبصره ۶ محسوب می‌شود که اکنون بیش از ۳۰ ملک که در دست افراد مختلف بوده تخلیه شده و املاک تبصره ۶ نیز در حال فهرست شدن هستند که از سوی معاونت فرهنگی شهرداری تهران ارائه خواهند شد.

مواد غذایی در سوله‌های مدیریت بحران نگهداری نمی‌شود/انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن اشتباه است