امضای تفاهمنامه غرفه رایگان در نمایشگاه‌های کتاب تهران و باکو

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، عاکیف معارفلی؛ رئیس نمایشگاه کتاب باکو همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه کتاب با علی رمضانی قائم مقام نمایشگاه کتاب دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین بر ضرورت گسترش روابط فرهنگی دو کشور و توسعه همکاری‌ها در حوزه کتاب و نشر بر چند نکته مهم تاکید کردند. نکته اول حضور هر دو کشور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و فرهنگی به ویژه نمایشگاه کتاب باکو و تهران بود.

علی رمضانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در ادوار گذشته در نمایشگاه باکو شرکت کرده است؛ این زمینه نیز برای کشور آذربایجان محیا شد تا در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یابد.

وی افزود: امسال شاهد حضور یک هیأت پنج نفره از باکو در نمایشگاه کتاب تهران بودیم که بالاترین مقام آن عاکیف معارفلی رئیس نمایشگاه کتاب باکو بود.

قائم مقام رئیس نمایشگاه کتاب بر تفاهم‌نامه غرفه رایگان تاکید کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد در نمایشگاه تهران و باکو غرفه رایگان در اختیار دو کشور قرار گیرد، همچنین بر حمایت پنج ناشر آذربایجانی و ایرانی در نمایشگاه‌های کتاب دو کشور تاکید شد.

رمضانی در ادامه بر بحث ترجمه آثار دو کشور و طرح‌های حمایتی تاکید و افزود: امیدوار هستیم سه طرح ترجمه کتاب به زبان متقابل دو کشور، تبادل نویسندگان و تبادل غرفه‌ی رایگان و طرح حمایتی گرنت در قالب سه تفاهم‌نامه مهم بین دو کشور به امضا برسد.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir ادامه دارد.

امضای تفاهمنامه غرفه رایگان در نمایشگاه‌های کتاب تهران و باکو