از آزادسازی ۱۱ هکتار اراضی کشاورزی تا احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار ایرنا، شهردار منطقه ۱۸، ضمن تاکید بر حفظ و صیانت از حریم و اراضی کشاورزی و باغ‌ها در جنوب غربی پایتخت گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی زراعی شهرداری منطقه ۱۸ اقدامات مقتضی با هماهنگی نهادهای مربوطه انجام شد.

محمد جواد خسروی ادامه داد: پس از دریافت مجوزهای قضایی و بازدید میدانی از املاک واقع در شمس آباد و فیروز بهرام رفع خلاف و اعاده تخلفات آنها پیگیری و اعمال شد.

وی با اشاره به عدم دریافت مجوز این گونه موارد افزود: متخلفان در سال‌های گذشته برخلاف ضوابط و اصول شهرداری نسبت به احداث باغ ویلا، دیوارکشی، ایجاد فنس، پرچین، احداث استخر و سکو اقدام کرده و پس از طرح شکایت و پیگیری قضایی در نهایت منجر به اخذ دستور قضایی مبنی بر قلع و قمع مستحدثات شد.

به گفته خسروی، پس از هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های قضایی و انتظامی و با بسیج همه کارکنان و نیروهای اجرایی ناحیه و ادوات و ماشین آلات لجستیکی و موتوری منطقه و با حضور ریاست کلانتری گلدسته و احمدآباد مستوفی، اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر، یگان ویژه امداد شهرستان اسلامشهر، نسبت به اجرای دستور قضایی و رفع خلاف مستحدثات غیر مجاز و آزاد سازی ۱۱ هکتار از اراضی کشاورزی و باغات در سطح حریم  منطقه ۱۸ اقدام شد.

وی خاطر نشان کرد: در این عملیات، هشت دستگاه ویلا در مجموع متراژ یک هزار و ۳۵۰ متر مربع شامل یک هزار و ۲۰۰ متر دیوارکشی اساسی، ۳۵۰ متر فنس کشی، ۵۵۰ متر پرچین، ۱۲ استخر و سه سکو رفع خلاف و جمع‌آوری شد.

از آزاد سازی ۱۱ هکتاری اراضی کشاورزی تا احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید

توسعه ۱۰۰۰ واحدی فضای پارک خودرو در مناطق پرتراکم پایتخت

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، ابراز امیدواری کرد طرح‌های احداث پارکینگ طبقاتی امیرکبیر در منطقه ۱۴ و پارکینگ طبقاتی مینابی در منطقه ۱۵ به زودی تحویل بهره‌بردار شود.

هادی حق بین افزود: با تکمیل این دو طرح، ظرفیت لازم برای پارک نزدیک به یک هزار دستگاه خودرو در مناطق پرتراکم پایتخت فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه کمبود قابل توجه فضای پارک خودرو، زمینه ساز بروز آسیب‌های مختلف اجتماعی و به‌ویژه ایجاد گره‌های ترافیکی است، یادآور شد: سازمان عمرانی مناطق در تلاش است تا ضمن حفظ کیفیت و استانداردهای لازم، طرح‌های موجود در این حوزه را با سرعت بالا تکمیل کند؛ از این رو در نظر داریم با اضافه کردن ظرفیت پارک یک هزار دستگاه خودرو در قالب افتتاح دو طرح پارکینگ امیرکبیر و پارکینگ مینابی، زمینه ساز بهبود کیفیت سطح زندگی شهروندان در مناطق ۱۴ و ۱۵ باشیم.  

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران با اشاره به اینکه پارکینگ مینابی با هدف تامین فضای پارک خودروها برای استفاده اهالی محله اتابک، پارکینگ امام زاده ملک خاتون (س) و مجتمع امام رضا (ع) در حال احداث است، گفت: تا این لحظه عملیات اجرایی در زمینه اسکلت و نمای طرح، دیوار چینی و تاسیسات برقی و مکانیکی به پایان رسیده است.

وی درباره آخرین اقدامات در حال اجرا در این طرح به عملیات اجرای تاسیسات اطفای حریق و دیوار چینی طبقه همکف و منفی یک اشاره کرد و گفت: سیمانکاری داخل طبقات پارکینگ آغاز شده و در حال تکمیل این بخش از کار هستیم.

از آزاد سازی ۱۱ هکتاری اراضی کشاورزی تا احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید

آغاز طرح اتصال منطقه ۱۷ و ۱۸ از طریق احداث پل های روگذر

شهردار منطقه ۱۷ اعلام کرد: در راستای پیگیری های مدیریت شهری منطقه ۱۷ و حمایت‌ها و تاکیدها معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تجهیز کارگاه طرح اتصال مناطق ۱۷ و ۱۸ از طریق احداث پل های روگذر، شروع شد.

رضا شنگی درباره طرح اتصال مناطق ۱۷ و ۱۸ گفت: تجهیز کارگاه طرح اتصال مناطق ۱۷ و ۱۸ از طریق احداث پل های روگذر با حمایت ها، دستور و تاکیدهای معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران آغاز شد.

وی افزود: احداث پل‌های روگذر این طرح از روی بزرگراه آیت الله سعیدی در محل تقاطع آن با خط راه آهن تهران-اهواز عملیاتی می‌شود؛ از این رو عملیات تجهیز کارگاه این طرح در بزرگراه آیت الله سعیدی، تقاطع خیابان فرخنده در حال اجرا است. خیابان فرخنده در منطقه ۱۷ از طریق پل روگذر به منطقه ۱۸ متصل می‌شود.

شهردار منطقه ۱۷ اظهار داشت: این طرح یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی شهروندان منطقه۱۷ در سال‌های گذشته بوده که در نظارت دوره‌ای قرار خدمت شهردار تهران و مدیران ارشد شهرداری از منطقه ۱۷ بر اجرا و عملیاتی شدن این طرح تاکید داشتند.

شنگی تصریح کرد: این دسترسی، خیابان‌های واقع در طرفین حریم خط راه آهن تهران_اهواز را در دو منطقه به خیابان های متناظر، متصل خواهد کرد.

شهردار منطقه ۱۷ اظهار داشت: معابر مورد نظر شامل خیابان های فرخنده در منطقه ۱۷ و متناظر آن خیابان مهر در منطقه ۱۸ در شمال خط راه آهن همچنین خیابان برادران شهید متین و خیابان شهید زقر در دو منطقه ۱۷ و ۱۸ در جنوب حریم خط راه آهن تهران_اهواز است.

شنگی گفت: در پی اجرای این طرح، شهروندان دو منطقه ۱۷ و ۱۸ امکان دسترسی ایمن به منطقه همسایه خود را به صورت سواره رو و پیاده رو خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: از مزایای دیگر این طرح دسترسی سریع و ایمن شهروندان منطقه ۱۷ به امامزاده زید (س) در منطقه ۱۸ است همچنین طول دسترسی‌ها بین دو منطقه، به طور متنابهی کاهش خواهد یافت در همین راستا شهروندان دو منطقه از خدمات رفاهی، اجتماعی و نظایر آن که در منطقه مجاور قرار گرفته، بهره‌مند خواهد شد.

از آزاد سازی ۱۱ هکتاری اراضی کشاورزی تا احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید

احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید

شهردار منطقه دو گفت: با هماهنگی پلیس راهور مسیر ویژه تردد موتورسواران در میدان توحید احداث می شود.

مهدی صالحی با اشاره به اینکه محدوده میدان توحید یکی از معابر پرتردد منطقه به شمار می‌آید گفت: با توجه به تداخل حرکتی موتورسواران و خودروها در این محدوده که علاوه بر مشکلات ترافیکی، موجب افزایش حوادث رانندگی  به ویژه موتورسواران نیز می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس، طرح کانالیزه شدن مسیر موتورسیکلت در این محدوده پیشنهاد شد و با هماهنگی پلیس راهور یک مسیر اختصاصی از ابتدای خیابان نصرت غربی تا خیابان آزادی برای موتورسواران به طول ۴۰۰‌ متر ایجاد می‌شود.

صالحی با بیان اینکه عملیات نرده‌گذاری برای جداسازی مسیر تردد خودروها از موتورسواران شروع شده است  گفت: مسیر پیشنهادی جزو محدوده‌های پارک حاشیه‌ای به شمار می‌آمد  و تا کنون خودروها پارک می‌کردند که با هماهنگی پلیس، مسیر پارک حاشیه‌ای خودروها حذف شد.

شهردار منطقه دو عرض مسیر اختصاصی را یک و نیم‌ متر عنوان کرد و ادامه داد: اکنون دو مسیر برای خودروها و یک مسیر برای موتورسواران اختصاص یافته است.

صالحی با تأکید بر اینکه اجرای مسیر جداکننده خیابان توحید به شکل آزمایشی در این مسیر شروع شده است اظهار داشت: در صورت کسب نتایج مثبت و تأیید پلیس راهور این طرح در سایر مسیرهای دیگر منطقه هم اجرا می‌شود تا تصادف‌های موتورسواران کاهش یابد.

معابر منطقه ۱۴ برای ماه مهر آراسته می شود

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۴ اعلام کرد: معابر و محیط‌های شهری منطقه با اجرای طرح استقبال از مهر آراسته و آماده حضور دانش آموزان می‌شود.

علیرضا برزگر مرادی گفت: به منظور زیبایی، آراستگی هرچه بیشتر محله‌های منطقه به‌ویژه نقاط منتهی به مدارس، طرح رسیدگی به فضاهای سبز، رفت و روب و لایروبی انهار روباز و روبسته، طعمه گذاری معابر، نظافت کانال‌ها، رسیدگی به باغچه‌های شهری، جمع‌آوری زواید فیزیکی، رفع خطر از دریچه‌های آب و فاضلاب، حذف برچسب‌های مازاد از دیواره‌های مدارس و … درحال انجام است.

وی افزود: در راستای خدمت‌رسانی بیشتر و سهولت تردد دانش‌آموزان، رفع مستمر معضلات بهداشتی و پاکسازی معابر جداول گاردریل ایستگاه‌های اتوبوس، نشان‌های شهری و ترافیکی همچنین پل‌های هوایی معابر سطح منطقه انجام شده است، توزیع مخازن پسماند در مجتمع‌های مراکز آموزشی همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی تفکیک پسماند برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها از جمله فعالیت‌های است که با هدف ارتقای رفتار شهروندی و حفظ محیط زیست و فضای آموزشی پاکیزه در دستور کار است تا ۱۵ مهر اجرایی می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۴ از طرح مبارزه با جانوران مضر شهری در محدوده بزرگراه‌ها و همه ورودی‌های منتهی به مدارس خبر داد و گفت: به منظور ارتقای بهداشت شهری با طعمه گذاری کلونی‌های آلوده و انسداد کلونی‌ها، فضاهای پیرامونی مراکز آموزشی از وجود جانوران موذی پاکسازی می‌شود.

وی از فعالیت حوزه زیباسازی برای رنگ آمیزی نشان‌های شهری، پل‌های عابرپیاده، جداره‌ها و نقاشی دیواری‌های محلات و مدارس همچنین سایر فعالیت‌های نگهداشت شهر با هدف ایجاد مناظرزیبا و مطلوب تر و فراهم‌ کردن محیطی رضایت‌بخش‌تر به ویژه برای محصلان منطقه خبر داد.

برپایی نمایشگاه پاییزه در بوستان بزرگ ولایت همزمان با آغاز مهر

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ از برپایی نمایشگاه فروش پاییزه در ضلع جنوبی درب شماره دو روبروی قلعه شادی بوستان بزرگ ولایت در آستانه شروع سال تحصیلی جدید به منظور رفاه حال شهروندان خبر داد.

تورج فرهادی درباره غرفه‌های نمایشگاه پاییزه که با مجوز اتاق اصناف تهران و همکاری ساماندهی در این بوستان برپا شده گفت: در این نمایشگاه ۵۰ غرفه دایر است و شهروندان می‌توانند مایحتاج مورد نیاز خود اعم از لوازم تحریر، نوشت افزار، پوشاک، کیف، کفش، صنایع دستی، غذاهای سنتی، سوغات اقوام را در غرفه‌ها تهیه کنند.

وی اضافه کرد: نمایشگاه فروش پاییزه با امکاناتی مانند پارکینگ،دستگاه خودپرداز، سرویس بهداشتی و نگهبانی تا سوم مهر ماه از ساعت ۱۴ عصر تا ۲۴ شب در طول هفته و در روزهای تعطیل از ۱۲ ظهر تا ۲۴ شب میزبان شهروندان است.

از آزادسازی ۱۱ هکتار اراضی کشاورزی تا احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید