رویکرد حفاظت و اطلاعات به جای مچ‌گیری، مقابله قاطع با فساد است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از معاونت اول قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در بازدید از مرکز حفاظت و اطلاعات قوه ‌قضاییه و دیدار با رئیس، معاونان و مدیران ستادی این مرکز گفت: اتاق فکر دشمن به طور لحظه‌ای در حال رصد وضعیت کشور است و روزانه برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی تلاش و هزینه می‌کند. خیال می‌کنند زمینه مناسبی برای تأثیرگذاری فراهم شده و در جریان اغتشاشات به خوبی این امر مشهود است که به اذن خداوند متعال و در سایه رهبری موفق نخواهند شد.

وی افزود: تلاش و مجاهدت کارکنان و مدیران حفاظت و اطلاعات در ماجرای این اغتشاشات در برقراری نظم و امنیت و آرامش قابل ستایش است.

معاون اول قوه ‌قضاییه اضافه کرد: مقام معظم رهبری در حکم انتصابی رئیس قوه قضاییه و سخنرانی هفتم تیر سال جاری مطالبی فرمودند که وظیفه ماست که با برنامه‌ریزی مناسب آنها را اجرا کنیم. ما برنامه جدی برای اجرای کامل و دقیق سند تحول داریم و اقدامات خوبی با همکاری معاونت راهبردی قوه ‌قضاییه در حال انجام است.

مصدق تصریح کرد: قرارگاه عملیاتی برای اجرای فرامین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم معظم رهبری ایجاد شده و هدف ما این است که فرامین رهبر انقلاب در قوه‌ قضاییه به موقع و کامل اجرا شود.

وی گفت: از جمله خواسته‌های مقام معظم رهبری مبارزه با فساد در داخل و خارج قوه قضاییه، در هم شکستن ساختارهای فسادزا و مقابله با عوامل شایعه پراکن از جمله این مطالبات مقام معظم رهبری است و سهم حفاظت و اطلاعات قوه ‌قضاییه در این حوزه بسیار مهم و مشهود است.

معاون اول قوه ‌قضاییه با بیان اینکه گزارش‌های حفاظت و اطلاعات باید مستند و غیرقابل خدشه باشد افزود: امروز رویکرد حفاظت و اطلاعات به جای مچ‌گیری، صیانت و پیشگیری و مقابله قاطع با فساد است که جای افتخار دارد.

مصدق اظهارداشت: اگر چه با نقطه مطلوب فاصله داریم اما امروز وضعیت قوه‌ قضاییه قابل قبول است و با توجه به این وضعیت، انتظار جامعه از قوه قضاییه نیز زیاد است و حفاظت و اطلاعات می‌تواند نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف قوه ‌قضاییه داشته باشد و افتخار آفرینی کند.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه ‌قضاییه در این نشست گفت: در دوران جدید ریاست قوه ‌قضاییه، زمینه خوبی برای اجرای اهداف تحولی، تعالی قوه ‌قضاییه و تحقق اهداف مدنظر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) فراهم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عبداللهی افزود: قوه ‌قضاییه در دوران کرونا لحظه‌ای تعطیل نشد و همواره به مردم خدمت رسانی می‌کرد و بعد از نظام بهداشت و درمان، بیشترین آمار متوفیان و مبتلایان به کرونا در میان کارکنان دستگاهی قضایی بود که با فداکاری، خدمت رسانی کردند.

وی اظهارداشت: مجموعه همکاران ما در بخش‌های مختلف با اخلاص تلاش می‌کنند با مردم و مراجعان برخورد کریمانه داشته باشند و با قدرت تمام تلاش می‌کنیم که یأس از دستگاه قضایی بر مردم حاکم نشود.

رویکرد حفاظت و اطلاعات به جای مچ‌گیری، مقابله قاطع با فساد است