سرمربی والیبال جوانان دختر: دیدار تدارکاتی پیش از مسابقات قهرمانی آسیا نداریم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، اولین جلسه تمرینی تیم والیبال جوانان دختر ایران امروز (شنبه) در سالن والیبال نورسلطان قزاقستان برگزار شد.

ملی‌پوشان از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ تمرینات قدرتی ایزومتریک، فعال سازی درون عضلانی، گرم کردن دو به دو، تمرینات بازی سه به سه، اسپک های پشت خط و دریافت سرویس همراه با حمله مهاجمان را انجام دادند.

شرایط سالن تمرینی با توجه به آب و هوای خوب کشور میزبان با امکانات مناسب در اختیار تیم ملی قرار گرفت و به روند تمرین آنها بیشتر کمک کرد.

پدیده بلوری‌زاده پس از نخستین تمرین تیم جوانان دختر ایران در نورسلطان قزاقستان، درباره وضعیت تمرین و آمادگی بازیکنان، گفت: اولین تمرین خود را در سالن مسابقات قهرمانی والیبال جوانان دختر آسیا برگزار کردیم تا آشنایی با فضای این سالن داشته باشیم. سالن در دانشگاه نظربایف نورسلطان است و به شکل استادیوم نیست و بیشتر شبیه دانشگاه است، اما از نظر تجهیزات خیلی خوب بود.

وی افزود:سالن تازه تاسیس این دانشگاه نور خیلی خوب و سقف بسیار بلندی دارد و برای تیم ایران مزیت بزرگ محسوب می‌شود. کف‌پوش آن و همه توپ‌ها نو بودند. بازیکنان احساس راحتی در این تمرین داشتند و سرویس و دریافت‌های خوبی انجام دادند.

سرمربی تیم والیبال جوانان دختر عنوان کرد: از آنجایی که ملی‌پوشان ساعات زیادی را در سفر بودند، سعی کردیم که تمرین پرفشار نداشته باشیم و بازیکنان زیاد از زمین کنده نشوند. بیشتر تمرینات قدرتی ایزومتریک بود تا مقداری فعال سازی درون عضلانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در ادامه تمرینات بازی سه به سه انجام دادیم. چون نمی‌خواستیم خیلی پرش‌های سنگین داشته باشند. ملی‌پوشان اسپک های پشت خط را بیشتر تمرین کردند و بعد از آن دریافت سرویس همراه با حمله مهاجمان را انجام دادیم.

بلوری‌زاده درباره جلسه امروز کادر فنی که قبل از تمرین تیم ملی برگزار شد، گفت: در این جلسه به تفسیم‌بندی وظایف پرداختیم و درباره برگزاری حلسات آنالیز بازی‌ها برای بازیکنان نیز صحبت کردیم. خبر خوب این است که بازیکنان بعد از تمرینات سنگین تهران بسیار احساس سبکی کردند و تمرین یک ساعت و نیم امروز برای آنها راحت و ساده بود.

وی با اشاره به این‌که کادر فنی تیم جوانان به دنبال برگزاری دیدار دوستانه با ازبکستان بود، گفت: ترجیح دادیم فردا (یکشنبه ۱۲ تیر) با توجه به آنالیزی که از تایلند داشتیم، تمرینات اختصاصی بیشتری انجام دهیم زیرا به نفع تیم خواهد بود.

بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر آسیا از ۱۳ تا ۲۰ تیرماه با حضور ۹ تیم برگزار می‌شود.

تیم والیبال جوانان دختر ایران که ششمین حضور خود در این مسابقات را تجربه می‌کند، با قزاقستان، تایلند و کره جنوبی هم‌گروه است و در دیدار افتتاحیه به مصاف تایلند می‌رود.

سرمربی والیبال جوانان دختر: دیدار تدارکاتی پیش از مسابقات قهرمانی آسیا نداریم