پرسپولیس یک – مس رفسنجان صفر/بازگشت به صدر با ستاره هلندی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس در نهمین دیدار فصل خود عصر امروز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی با قضاوت کوپال ناظمی به مصاف مس رفسنجان رفت که این مسابقه با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا سرخپوشان به صدر جدول پس از دوری یک هفته‌ای بازگردند و علاوه بر این نخستین شکست مس رفسنجان را هم در لیگ بیست و دوم رقم بزند.

این در حالی بود که مس رفسنجان همراه فولاد هیچ شکستی را در لیگ تجربه نکرده بود.

پرسپولیس هم که پس از تعطیلات لیگ در شروع مجدد بازی‌ها مقابل تراکتور شکست خورده بود، هفته قبل هم برابر سپاهان با تساوی متوقف شد تا صدر جدول را از دست بدهد. به همین دلیل شاگردان گل‌محمدی انگیزه زیادی برای بازپس‌گیری صدر داشتند و از طرفی مس هم دنبال حفظ رکورد شکست ناپذیری در لیگ بود.

با این حال این بازی در شرایطی آغاز شد که در نخستین ثانیه‌های این بازی پرسپولیس صاحب یک موقعیت شد اما پاس لوکادیا تند و سریع بود و از مقابل ترابی گذشت.

در دقیقه ۴ این بار پرسپولیس با شوت سروش رفیعی خطرساز شد که ضربه این بازیکن توسط حامد لک دفع شد.

در دقیقه ۱۰ مس این بار چسبیده به محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه آذرباد هم به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۸ پرسپولیسی‌ها صاحب یک کرنر از جناح راست شدند که ارسال بازیکن پرسپولیس به دست رامتین سلیمان‌زاده برخورد کرد و داور هم که به صحنه نزدیک بود این صحنه را پنالتی اعلام کرد.

در ادامه لوکادیا با ضربه‌ای دقیق به سمت چپ پایین دروازه، گل نخست بازی را بر خلاف حرکت حامد لک وارد دروازه میهمان کرد تا پرسپولیس پیش بیافتد.

در دقیقه ۳۴ مسی‌ها معتقد بودند که وحید امیری به خاطر برخورد با بازیکن مس باید از زمین با دریافت کارت زرد دوم اخراج می‌شد که این اتفاق رخ نداد تا بازی دقایقی به جنجال کشیده شود.

در نیمه نخست فرشید باقری، حامد لک، محمد ربیعی از مس و وحید امیری از پرسپولیس از داور اخطار دریافت کردند.

نیمه نخست با برتری یک بر صفر سرخپوشان به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم شاگردان یحیی گل‌محمدی بیشتر به ضدحملات چشم دوخته بودند و مس هم مدام حملاتش توسط مدافعان پرسپولیس دفع می‌شد و همین مسائل موجب شد تا بازی دقایقی بدون موقعیت خاصی دنبال شود.

در دقیقه ۵۸ پرسپولیس روی یک ضد حمله صاحب موقعیت شد که ضربه رفیعی به کرنر رفت.

سه دقیقه بعد ضربه سر امامعلی به شکلی خطرناک از کنار دروازه میزبان به بیرون رفت.

بازی پس از آن باز هم بیشتر در میانه زمین دنبال شد.

ارسال بازیکن مس از جناح چپ موقعیت خطرناکی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد.

در دقیقه ۷۸ مسی‌ها روی یک حرکت ترکیبی توسط شیمبا صاحب موقعیت شدند که ضربه او به شکلی خطرناک از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۶ ارسال زیبای عالیشاه و پاس در عرض کامیابی نیا به شیخ دیاباته نرسید و راهی کرنر شد.

یک دقیقه بعد ضربه زیبای مهرداد رضایی را بیرانوند مهار کرد.

داور برای نیمه دوم ۵ دقیقه وقت تلف شده در نظر گرفت.

مسی‌ها در دقیقه ۹۳ صاحب یک موقعیت جدی شدند که ضربه شیمبا در شرایطی که دروازه پرسپولیس خالی بود پس از برخورد به سینه پورعلی‌گنجی راهی اوت شد.

این مسابقه در نهایت با برتری یک بر صفر پرسپولیس خاتمه یافت. با این سه امتیاز پرسپولیس ۱۸ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول بازگشت. مس رفسنجان هم با دوازده امتیاز در رده هفتم لیگ قرار دارد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی ولسیانی، وحید امیری (۸۴ علی نعمتی)، دانیال اسماعیلی‌فر، سینا اسدبیگی، کمال کامیابی‌نیا، سعید صادقی (۹۰ فرشاد فرجی)، سروش رفیعی (۷۰ محمد عمری)، مهدی ترابی (۷۰ امید عالیشاه) و یورگن لوکادیا (۸۴ شیخ دیاباته).

ترکیب مس رفسنجان: حامد لک، رامتین سلیمان‌زاده، شاهین توکلی، فراز امامعلی (۶۳ گادوین منشا)، میثم تیموری (۷۵ مهدی ترکمان)، حسن جعفری (۶۳ محمدحسین کریم‌زاده)، فرشید باقری، محسن آذرباد (۷۵ مهدی محبی)، سیدمهدی حسینی (۸۷ مهرداد رضایی)، جفرسون سیلوا و لوسیانو پریرا.

پرسپولیس یک – مس رفسنجان صفر/بازگشت به صدر با ستاره هلندی