برنز پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان بر گردن امامی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مسابقات رده‌بندی و فینال سه وزن ۵۷، ۷۴ و ۹۲ کیلوگرم پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان شنبه شب از ساعت ۲۱ به وقت تهران در سالن اشتارک آرنا شهر بلگراد پایتخت صربستان آغاز شد.

یونس امامی دارنده مدال برنز بزرگسالان و امیدهای جهان در وزن ۷۴ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور بعد انریکه پرز کاستیلانوس از گوتمالا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. او در مرحله بعد آرمان آندروسی از استونی را نیز در زمان یک دقیقه و ۱۰ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

نماینده کشورمان در این مرحله توران بایراموف از جمهوری آذربایجان را با حساب ۸ بر ۴ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

امامی در مرحله نیمه نهایی به مصاف کایل دیک دارنده ۳ طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا رفت و با ارایه کشتی حساب شده و برنامه و در حالی که از حریف خود پیش بود، مبارزه را با حساب ۲ بر ۲ واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند.

امامی در مبارزه رده‌بندی به مصاف جاگلان از هند رفت و حریف خود را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و مدال برنز گرفت.

روز گذشته و در چهار وزن نخست نیز محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

همچنین رقابت‌های نیمه‌نهایی اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (شنبه) در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان رضا اطری و رحمان عموزاد در اوزان ۶۱ و ۶۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شد.

امامی: شرمنده مردم شدم 

یونس امامی پس از کسب مدال برنز در وزن ۷۴ کیلوگرم گفت: می‌توانست رنگ مدالم بهتر شود ولی با اشتباه روز گذشته نتوانستم مدالی بهتر از برنز کسب کنم. 

وی به کشتی روز گذشته خود برابر کشتی‌گیر آمریکایی گفت: اشتباه در کشتی وجود دارد اما به این مدال راضی نیستم ولی امیدوارم با کسب برنز شرمنده هموطنانم نشده باشم.

برنز پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان بر گردن امامی