تیم کی‌روش کبریت کم‌خطر شد!

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، نیمکت‌نشینی‌های مداوم سامان قدوس در برنتفورد، نگرانی‌های زیادی در مورد فرم این بازیکن در جام جهانی به‌وجود آورده است. سامان با نظر کی‌روش در اردوی اتریش تیم ملی حاضر بود و نمایش خوبی هم در ترکیب ایران داشت. با این حال او در برنتفورد، یک بازیکن نیمکت‌نشین به‌حساب می‌آید و اوضاع امیدوارکننده‌ای ندارد. سامان این فصل حتی در یک مسابقه نیز در ترکیب ثابت تیمش قرار نگرفته است. او ۵بار به زمین آمده اما در مجموع ۲۸دقیقه در این فصل به میدان رفته است. او در ۷هفته گذشته لیگ برتر، فقط ۱۱دقیقه برای برنتفورد بازی کرده و طبیعتا در این فصل، هیچ‌گل و پاس‌گلی نداشته است. قدوس تنها مهره هجومی تیم ملی نیست که در فرم نه چندان ایده‌آلی به جام جهانی می‌رسد. موضوعی که می‌تواند تهدیدی برای خط آتش ایران در قطر باشد.

سردار آزمون از مدتی قبل مصدوم شده و حتی اردوی لورکوزن را ترک کرده است. او نتوانسته زیرنظر مربی جدید، برای این باشگاه به میدان برود. آزمون این فصل در همه جام‌ها فقط ۱۱بار برای لورکوزن بازی کرده و در ۳۲۷دقیقه، فقط ۲پاس گل داده است. هر ۲پاس گل هم مربوط به بازی منجر به حذف لورکوزن در دور اول جام حذفی بوده است. او حالا با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کند و زودتر از سایرین به قطر رفته تا روند درمان را پشت سر بگذارد. به‌نظر می‌رسد این آسیب‌دیدگی تا قبل از شروع جام برطرف خواهد شد اما بعید است که سردار در بهترین فرم ممکن به جام برسد. حتی احتمال نیمکت‌نشینی او در بازی اول ایران در جام جهانی نیز وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

پنج بازیکن تیم ملی ایران زیر ذره‌بین فیفا

آمار علیرضا جهانبخش کمی بهتر از بازیکنان هجومی دیگر است اما باز هم زدن ۲گل و دادن ۳پاس گل در این فصل، آماری رؤیایی برای یکی از کاپیتان‌های تیم ملی به‌نظر نمی‌رسد. جهانبخش البته فصل را خوب شروع کرد اما به مرور زمان دچار افت شد. او هر ۳بازی اخیر تیمش در لیگ هلند را از روی نیمکت شروع کرده و در این ۳بازی، فقط یک‌بار آن هم به‌مدت ۴دقیقه به زمین رفته است. علی دوباره جایگاه ثابتش را در فاینورد از دست داده و این مسئله درست قبل از شروع جام جهانی، اصلا خوشایند به‌نظر نمی‌رسد.

حتی اوضاع علی قلی‌زاده در لیگ بلژیک چندان خوب نیست. او در ۱۳بازی این فصل، فقط یک گل و یک پاس گل داده و در ۵هفته گذشته، ۳بار مسابقه‌ها را از روی نیمکت شروع کرده است. این اتفاق برای او که یکی از ستاره‌های کلیدی شارلروا بود، عجیب به‌نظر می‌رسد. کریم انصاری‌فرد نیز با ۲گل و ۲پاس گل در ۱۱بازی در تیم قبرسی جدیدش، در این فصل عالی ظاهر نشده است. درست همانطور که مهدی طارمی، این هفته در دربی پرتغال شکست خورد و روبه‌روی بنفیکا، درخشش همیشگی را نداشت. او البته با ۹گل و ۷پاس گل، موفق‌ترین لژیونر این روزهای فوتبال ایران به شمار می‌رود اما این چند بازی آخر را در بهترین فرم سپری نکرده است.

همه می‌دانند که مشخصه بارز تیم کی‌روش، دفاع دقیق و سازماندهی‌شده است. شاید در این جام هم مهره‌های دفاعی تیم بیشتر به چشم بیایند. مهره‌های هجومی اما باید برای رقم زدن صعود از تک‌موقعیت‌ها نیز به خوبی استفاده کنند. ستاره‌هایی که این روزها در رده باشگاهی، در فرم خوبی نیستند. شاید جام جهانی، یک داستان کاملا متفاوت با رده باشگاهی برای این بازیکن‌ها باشد.

https://dailies.ir/26/10/2022/%d8%aa%db%8c%d9%85-%da%a9%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b4-%da%a9%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%85%d8%ae%d8%b7%d8%b1-%d8%b4%d8%af/