تراژدی بارسا در لیگ قهرمانان اروپا/ ایست یا ادامه حیات؟

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ورزشی ایرنا، ‌آبی اناری‌ها امشب ساعت ۲۲:۳۰ در هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا به مصاف بایرن‌مونیخی می‌روند که در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در ۴ بازی اخیر خود به‌ صورت متوالی پیروز میدان بوده است.

بارسلونا برای ورود به مرحله یک‌هشتم با شرایط دشواری روبه‌رو است تا آنجا که در صورت شکست در بازی امشب، باید بردن جام قهرمانی اروپا را به خاطره‌ها بسپارد.  

با این‌ حال هنوز امیدها و گزینه‌هایی برای باقی‌ماندن بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد که یکی از آنها، امید به شکست اینتر در مقابل ویکتوریاپلژن است؛ دیداری که برای اینتر حیاتی و در صورت پیروزی به منزله صعود قطعی این تیم به‌دور بعدی و البته حذف آبی اناری‌ها است.  

اما اگر آنچه بارسلونا انتظار دارد رخ دهد و اینترمیلان در بازی امشب خود مقابل ویکتوریاپلژن که ساعت ۲۰:۱۵ به‌وقت ایران برگزار می‌شود، پیروز نشوند و آبی اناری‌ها هم بایرن را در نیوکمپ شکست دهند، می‌تواند به حیات خود در لیگ قهرمانان اروپا ادامه دهد.

تراژدی بارسا در لیگ قهرمانان اروپا/ ایست یا ادامه حیات؟

در حقیقت، بارسا و هوادارانش امروز روز بسیار عجیبی را تجربه خواهند کرد؛ یا به رویای بازی در لیگ قهرمانان ادامه می‌دهند یا کالبد حذف را می‌پذیرند.

نکته حائز اهمیت دو دیدار این گروه اسن است که مقررات لیگ قهرمانان اروپا اجازه می‌دهد بازی‌های یک گروه در یک روز و در دو زمان بعدازظهر و شب برگزار شود. اگر ایتالیایی‌ها بازی خود را ببرند، کاتالان‌ها قبل از شروع بازی مقابل بایرن می‌دانند که حذف شده‌اند و دیگر فشار روانی زیادی ندارند. 

شرایط تیم بارسلونا برای بازی امشب و تلاش برای پیروزی در حالی است که سرجی روبرتو به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف غایب است و پنج تا ۶ هفته دور از میادین خواهد ماند. ضمن اینکه در بازی یکشنبه‌شب این تیم مقابل اتلتیک بیلبائو، گاوی پس از برخورد به دنی گارسیا مصدوم شد و از زمین بیرون رفت؛ اما در نهایت وارد فهرست بارسا برای بازی برابر بایرن‌مونیخ شد.

تراژدی بارسا در لیگ قهرمانان اروپا/ ایست یا ادامه حیات؟

نفرات تیم بارسا برای بازی امشب را مارک آندره تراشتگن، اینیاکی پنیا، آرنائو تناس، هکتور ببرین، ژول کُنده، جرارد پیکه، اریک گارسیا، مارکوس آلونسو، جوردی آلبا، بالده؛ بوسکتس، پدری، گاوی، فرانکی دی‌یونگ، فرانک کسیه، پابلو توره، روبرت لواندوفسکی، دمبله، رافینیا، آنسو فاتی و فران تورس تشکیل می‌دهند.

تراژدی بارسا در لیگ قهرمانان اروپا/ ایست یا ادامه حیات؟